«Інформаційний спротив»: «Град», використаний сепаратистами, прибув із Росії

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська і “англійська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Установка БМ-21 «Град» Збройних сил Росії, ілюстраційне фотоУстановка БМ-21 «Град» Збройних сил Росії, ілюстраційне фото

Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град», яку сепаратисти використали у п’ятницю для обстрілу околиці міста Добропілля Донецької області, належить Збройним силам Росії, заявила в суботу група «Інформаційний спротив».

Як доказ видання, а також речник групи Дмитро Тимчук у фейсбуці, публікують фотографії однієї з таких установок, яку бойовики були змушені залишити на місці обстрілу.

«Зокрема, як свідчать погано зафарбовані прикметні знаки на бойовій машині, а також печатки на документації, що була в кабіні БМ-21, вона належить російській 18-й окремій гвардійській мотострілецькій бригаді (Південний військовий округ, Росія)», – мовиться в повідомленні.

«Інформаційний спротив» вважає, що цей факт вкотре підтверджує: на Сході України відбувається воєнне вторгнення Росії. «Таким чином, маємо до діла не з внутрішнім конфліктом – ідеться про російсько-українську війну, яку розв’язав Кремль», – наголошено в повідомленні.

За даними з відкритих джерел, частини 18-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 27777) дислокуються в кількох населених пунктах Чечні.

У п’ятницю повідомляли про невдалу спробу обстрілу сепаратистами українського блок-посту біля Добропілля з установок «Град». Ракети не влучили, але кілька з них зруйнували будівлі на околиці Добропілля; один мирний мешканець загинув, ще одна жінка була важко поранена. Одну з установок, яка вийшла з ладу, бойовики залишили на місці, невдало спробувавши спалити її.

Це вже далеко не перший випадок, коли на місці бойових дій українські силовики знаходять зброю, що не є на озброєнні в Україні чи прямо походить із Росії. Крім того, зафіксовані випадки ввезення бойовиками з Росії танків, що підтвердили також у США і в НАТО. Росія постійно твердить, що її зброї на території України немає, і там ідеться про внутрішній конфлікт між «владою в Києві», з одного боку, і «мирним українським народом», як у Москві називають збройних сепаратистів.

Російські засоби інформації вже багато разів намагалися звинуватити українські силові структури в використанні установок «Град» проти «мирного населення», але доказів жодного разу не надавали. Нинішній обстріл із «Градів» сепаратистами став першим зафіксованим випадком використання цих систем у нинішньому протистоянні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »