В зоні бойових дій на Донбасі неподалік позицій українських військ знайшли російський БПЛА, який належав ФСБ Російської Федерації.

Про це, перебуваючи у Донецькій області, 8 березня 2021 року повідомив український журналіст Олександр Махов на своїй сторінці  Facebook (посилання на пост: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4327249193971822&id=100000603522570), як доказ виклав відповідні фото.

Як зазначив журналіст, російський БПЛА вийшов з ладу та впав внаслідок технічної несправності батареї живлення. Окремі деталі безпілотника були марковані позначкою ФСБ РФ із серійним номером.

За інформацією з публікації журналіста – це модель російського БПЛА Zala 421-08, однак по певних візуальних особливостях можна припустити, що це інша модифікація російського розвідувального безпілотника, а саме – “Гранат-1”.

У відкритих джерелах можна знайти інформацію, що ФСБ РФ для своїх завдань використовує і БПЛА “Гранат-1” і БПЛА Zala 421-08. Ці моделі досить легко сплутати візуально. Наприклад, в листопаді минулого року в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі було збито російський військовий БПЛА, офіційні джерела повідомили тоді, що це був “Гранат-1”, але при більш детальному аналізі фотографій волонтери OSINT-розслідувачі пізніше ідентифікували збиту модель як ZALA 421-08.

Цікаво, що 8 липня 2020 на Донбасі було зафіксовано новітній російський багатоцільовий бронеавтомобіль «Тигр» з комплексу МК-БЛА-01, який призначений для здійснення контролю над обстановкою і ведення повітряної розвідки. У заброньованому просторі салону автомобіля, також, встановлені спеціальні контейнери для транспортування БПЛА двох російських модифікацій: «Стрекоза» (тип Zala 421-08) та «Ластівка» (тип Zala 421-04М).

Проте, крім візуальної відмінності, на користь версії, що ідентифікує знайдений БПЛА як “Гранат-1” можна навести також аналогічний випадок, що трапився 2 квітня 2017 року в районі Світлодарського виступу. Тоді українські військові також знайшли російський БПЛА “Гранат-1” маркуванням ФСБ РФ. Ось відповідне архівне відео: https://youtu.be/StJ9OI46sM4.

Translate »