ОБСЄ фіксує факти російської агресії: деталі

         8 грудня місія ОБСЄ вперше зафіксувала на території ОРДЛО БМ-21 «Град» в модифікації 2Б26, що в свою чергу являється черговим доказом російської агресії. Така техніка перебуває лише на озброєнні армії РФ, повідомляє InformNapalm.

         Бойові машини 2Б26 є модернізацією наявних бойових машин 2Б5 «Град» перестановкою артилерійської частини з шасі автомобіля Урал-375Д на нове доопрацьоване шасі автомобіля КамАЗ-5350. Модернізацію здійснює ВАТ «Мотовіліхінські заводи». Вперше показана публіці 23 вересня 2011, надходити до російської армії почала в 2012 році. Також вказані БМ 2Б26 були продемонстровані під час параду 9 травня 2012 в Ростові-на-Дону. Окрім оновлення шасі, машина має інші вдосконалення, зокрема, навігаційну систему. Пуск снарядів може відбуватись з кабіни або з виносного пульт.

          У звіті від 14 грудня у Вербовій Балці (28 км від Донецька), ОБСЄ зафіксували радіолокаційну станцію П-19 “Дунай”, яка й раніше фіксувалася ОБСЄ. РЛС П-19 призначена для своєчасного виявлення і супроводу повітряних об’єктів в межах зони видимості, визначення державної належності і видачі їх координат (дальність, азимут) споживачам інформації про повітряну обстановку.

          Також, в 57 км від Донецька зафіксовано БМ-21 “Град”. В іншому районі фіксували Т-64БВ, Т-72Б та машини типу БТР.

          Ще – 11 БМП, БТР та бронетранспортер МТ-ЛБ (15 грудня, 40 км від Донецька).

          17 грудня ОБСЄ зафіксували бойову інженерну машину БАТ-2, зенітну установку ЗУ-23 в Луганській області. Також зафіксовано ЗРК «Стріла-1» в Луганській області 19 грудня.

          Звіти ОБСЄ вчергове доводять збройну агресію РФ та порушення Мінських домовленостей стосовно припинення вогню.

Посилання на статтю: enigma.ua

Translate »