Позивний “Аїд”: експолонені так званої “ДНР” впізнали головного донецького ката

Журналісти розпитали п’ятьох колишніх бранців, яких у Донецьку тримали та катували у в’язниці на території арт-платформи “Ізоляція”. Одним з найжорстокіших бойовиків полонені назвали уродженця Донецької області Дениса Куликовського. 

 Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Били струмом та спилювали зуби

Зокрема, підприємець з Лиману Максим Теорентер розповів, як його намагалися втопити та катували струмом.

“Це називається тапік. Військовий польовий телефон. Коли його підключають до людини, вона відчуває сильний пронизливий біль. Усі м’язи, сухожилля, зв’язки стискаються. Ти кричиш, бо відчуваєш, як у тебе ламаються зуби в цей час”, —  каже чоловік.

Про нелюдські тортури розповідає і житель Ясинуватої Денис Коваль. Він разом з іншими партизанами був причетний до диверсій проти бойовиків.

“Цілих костей немає. Усе зламали — руку, ребра. Напилком спилювали зуби, плоскогубцями їх давили. Тричі втрачав свідомість”, —  згадує Денис.

Олег Чулгай родом зі Слов’янська. В окупованому Донецьку допомагав українським військовим. Коли потрапив у полон, проросійські найманці імітували його розстріл та погрожували поховати заживо.

“Тортури завершились, занесли труну. Скільки я в ній пробув, я не знаю. Думаю, до ранку. Для мене найжахливіше було те, що мене не знайдуть”, — розповідає чоловік.

Тортури не минали й жінок, згадує Олена Лазарева. В окупованому Донецьку вона працювала лікаркою-анестезіологом і також співпрацювала з ЗСУ. Їй погрожували згвалтуванням та обіцяли розправитися з рідними.

“Казали, в тебе ж онуки є. Ми можемо привезти когось, відрізати пальчик. Я казала — до чого тут малі діти, побойтеся Бога”, — додає Олена.

“Палич” або “Аїд”

Журналісти встановили кількох причетних до тортур: це “Ленін” Василь Євдокімов, “Монгол” Станіслав Слєпньов, Юрій Кривонос. Найстрашнішим катом полонені називають 36-річного Дениса Куликовського. Себе він називав “Аїд”, мав ще позивний “Палич”. Чоловік родом з невеликого села поблизу Курахового. Там колишні вчителі та однокласники згадують його як доброго та чуйного хлопця. Батьки Дениса розповіли, що в нього на окупованій території є син та дружина. Колишня ж супутниця бойовика стверджує, що він з Донецька втік.

“Ми вже півроку не спілкуємось. Останній раз я чула, що він був в Росії. Мабуть, працює”,  — розповіла жінка.

Від українських силовиків — жодної конкретики

За словами авторки сюжету Марії Бухан, під час підготовки матеріалу на ТСН вийшов чоловік, який назвався співробітником українських спецслужб. Він неодноразово вимагав не показувати світлину Куликовського в ефірі та погрожував. Спершу говорив, що готує спецоперацію, щоб спіймати злочинця. Потім, що той вже працює на українські спецслужби.

На офіційний запит ТСН з питанням, чи розшукують Куликовського українські правоохоронці, СБУ та генеральна прокуратура конкретної відповіді не дали. Повідомили лише, що є відкриті кримінальні справи, кого саме звинувачують — таємниця.

“Можу запевнити, що рано чи пізно всі виконавці за ці злочини, які сьогодні відбуваються на території окупованих Донецької і Луганської областей, понесуть за це покарання, жоден мерзотник не уникне кари українського народу”, — прокоментував секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

За словами юристки-кримінологині Ганни Маляр, навіть якщо катів спіймають, судитимуть їх, ймовірно, не за військові злочини проти людяності, а як цивільних злочинців.

Посилання на статтю: freeradio.com.ua/pozyvnyi-aid-ekspoloneni-tak-zvanoi-dnr-vpiznaly-holovnoho-donetskoho-kata/

Translate »