“Вагнерівці” як частина агресії РФ

Історія з “вангерівцями”, по суті, добігла свого очікуваного завершення: бойовики відпущені та передані росіянам. Нам, однак, залишається зафіксувати, ким вони є, які злочини вони скоїли та яке покарання вони мають понести.

Історія російських приватних військових компаній почалась із активізацією бойових дій у Сирії, у 2013 році. За даними українських спецслужб, перші бойовики “Вагнера” з’явились в Україні влітку 2014 року. Цю інформацію підтверджують і опубліковані документи “вангерівців”, які воювали у складі так званих “Л/ДНР”.

Офіційно жодного ПВК у Росії не існує, про що постійно наголошує Кремль. У серпневій розмові з журналістами прессекретар Путіна Пєсков заявив, що у законодавчому полі жодного ПВК у Росії немає. Згідно з розслідуванням видання The Bell, відповідальним за діяльність ПВК є Євгеній Прігожин, більш відомий як “кухар Путіна”. Прігожин займався постачанням харчових продуктів до військових структур РФ у мільярдних масштабах. Також він вважається близьким до Путіна.

Згідно з чинним кримінальним кодексом Російської Федерації, найманцем вважається особа, яка з метою особистого збагачення прибула до іншої країни для участі у бойових діях. Така особа визнається найманцем, якщо вона не громадянин країни, де відбуваються бойові дії або не проживає у ній на постійній основі.

Законодавство не визначає поняття “приватна військова компанія”, однак тут не діє правило “що не заборонено – дозволено”.

Якщо члени певного угрупування отримують гроші за участь у бойових діях на території інших країн, вони підпадають під окреслення “найманець”, незалежно від способу вчинення цих дій.

За ч.4 ст. 359 КК РФ “Найманство” передбачено позбавлення волі строком від трьох до семи років.

Законодавство РФ, однак, вказує, що поняття “найманець” і вказана вище відповідальність, не стосуються тих, хто виконує офіційні накази, тобто діє під керівництвом держави.

І тут починається найцікавіше: чи можна уявити, що військова компанія, яка воює у Сирії, Лівії, Судані та на Донбасі опиняються там без згоди чи доручення Кремля? І це за умови, що там разом із ними скоюють воєнні злочини і кадрові російські військові?

Факт участі у війні на Донбасі підтвердив і відомий російський бойовик Захар Прілєпін:

“Те, що люди, які воювали і воюють в армії” ДНР “і” ЛНР “- воюють не тільки там, давно відомо”, сказав терорист Прілєпін.

Важливо, що у 2018 році 20 артилеристів із ПВК “Вагнер” уже ідентифікували волонтери “Інформнапалму”. Багато з них – колишні російські кадрові військові, які брали участь у операціях в Україні, Сирії та Ічкерії. Більшість вдалося вистежити у соціальних мережах за їхніми фото з “місць служби”.

Наперед інформуємо, що всі затримані – громадяни РФ. 10 із них народилися в Україні і протягом 2015-2020 отримали російське громадянство. Абсолютна більшість присутніх у списку брала участь у російсько-українській війні на боці окупаційних адміністрацій. Деякі не приховували цього і хизувалися фото у соціальних мережах.

До вашої уваги список найманців та докази їхньої участі у воєнних конфліктах.

Сердюков Андрєй Вікторович

Громадянин РФ. Брав участь у російсько-українській війні у складі ЧВК “Вагнер”. Докази своєї участі у війні на боці незаконних збройних формувань надав сам у вигляді фото. (Деталі – myrotvorets.news)

Шеломєнцев Ігорь Борисович

Громадянин РФ, учасник російсько-української війни на боці так званої “ДНР”.

Карімов Рінат

Громадянин РФ, брав участь у війні на Донбасі на боці так званої “ДНР” у складі бандформування “Спарта”.

Токаренко Андрєй Вікторович

Громадянин РФ, з 2014 р. воював у складі диверсійно розвідувальної групи “Фугас”, чого не приховував у соціальних мережах.

Руденко Алєксандр Святославович

Громадянин РФ, колишній кадровий військовий, у травні 2014 року воював на Донбасі. Член російського “Союзу добровольців Донбасу”.

Щєрбаков Сєргєй Владіміровіч     

Громадянин РФ, бойовик у складі “ДНР”. За скоєні злочини отримував нагороди від Міністерства оборони РФ та “ДНР”.

Харітонов Дєніс Юрьєвіч    

Громадянин РФ, згідно з документами “ДНР”, збивав українські бойові вертольоти, за що отримував нагороди у РФ та “ДНР”.

Бахтігараєв Тахір Мінігаянович

Громадянин РФ, механік-водій розвідувально-штурмової роти на боці так званої “ДНР”. У соцмережах вказував, що працює у ФСБ.

Сєргєєв Фьодор Міхайлович

Громадянин РФ, член “Союзу добровольців Донбасу”.

Бакуновіч Андрєй Пєтрович

Народився у м. Слов’янськ, Україна. Згодом прийняв громадянство РФ, воював під Дебальцевим на боці “ДНР” у якості снайпера. Підозрюється у розстрілах на Майдані. Також воював у Лівії. Його, як бойовика, ідентифікувала Рада безпеки ООН.

Зайдуллін Рустем Абузарович

Громадянин РФ, воював у Сирії та на Донбасі.

Лі Владімір Алєксандрович

Громадянин РФ, брав участь у війні на Донбасі, як найманець.

Маслов Сєргєй Алєксєєвіч 

Громадянин РФ, у 2016 воював у Сирії. За даними центру “Миротворець”, брав участь у війні на Донбасі.

Волгін Алєксєй Владіміровіч

Громадянин РФ. Воював у складі ПВК “Вагнер” у Судані.

Кожевніков Андрєй Юрьєвіч          

Громадянин РФ і член ПВК “Вагнер”.

Мілаєв Артьом Вікторовіч  

Громадянин РФ і член ПВК “Вагнер”.

Сапронов Алєксєй Владіміровіч    

Громадянин РФ, ймовірно, старший групи “Вагнера”, затриманої у Білорусі.

Павлєнко Сєргєй Грігорьєвіч         

Громадянин РФ, член ПВК “Вагнера” (водій). У 2013 діяв у Сирії.

Бубнов Сергій Геннадійович

Народився у м. Донецьк, Україна, там і зареєстрований. Громадянин РФ і України. Член ПВК “Вагнер”.

Нижник Павєл Алєксандровіч

За даними центру “Миротворець”, позаштатний співробітник ГУР РФ та член ПВК “Вагнер”.

Селіхов Володимир Іванович

Народився у м. Сєвєродонецьк, Україна. У березні 2020 отримав паспорт громадянина РФ.

Фомін Міхаіл Ніколаєвіч

Громадянин РФ, найманець, за даними центру “Миротворець”, позаштатний співробітник ГУР РФ.

Єкімов Владімір Сєргєєвіч 

Громадянин РФ, найманець, за даними центру “Миротворець”, позаштатний співробітник ГУР РФ.

Танов Рафік Кабулович      

Громадянин РФ, найманець, за даними центру “Миротворець”, позаштатний співробітник ГУР РФ.

Зябліцев Євгєній Сєргєєвіч

Народився у Казахстані, громадянин РФ, найманець, за даними центру “Миротворець”, позаштатний співробітник ГУР РФ.

Самарін Павєл Львовіч

Громадянин РФ, оператор гранатомету АГС 17, другої розвідувально-штурмової роти.

Кошман Максим Ярославович

Народився у м. Слов’янськ, Україна. У грудні 2019 отримав паспорт громадянина РФ. З липня 2014 перебуває у розшуку МВС за ст. 260 ч.5 (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків). Бойовик “сил спеціальних операцій” угрупування “Новоросія”.

Фетісов Геннадій Євгенович

Народився у м. Донецьк, Україна. Паспорт громадянина РФ отримав у лютому 2020. Колишній беркутівець, “командир” взводу незаконного збройного формування “Оплот”.

Дрига Олег Ігорьович          

Народився у м. Донецьк, Україна. Паспорт громадянина РФ отримав у листопаді 2019. Неодноразово публікував фото у військовій формі без розпізнавальних знаків із георгіївськими стрічками на фоні териконів Донбасу. Бойовик 5-ї окремої мотострілецької бригади Південного військового округу Збройних Сил РФ.

Алтухов Олександр Вікторович

Народився у м. Макіївка, Україна. Бойовик 2 роти підрозділу “Крєст”.

Шубін Олександр Ігорович

Народився у м. Луганськ, Україна. Російське громадянство прийняв у березні 2019. З 2016 року бойовик у складі 4 розвідувально-штурмового батальйону спеціального призначення так званої “ДНР”.

Шатський Артем Юрійович

Народився у м. Луганськ, Україна. У 2015 командир взводу 1 мотострілецького розвідувального батальйону так званої “ЛНР”. Паспорт громадянина РФ отримав у вересні 2019.

Сидоров Сергій Олександрович

Народився у пмт. Лиманське, Одеська обл., Україна. Командир танкового взводу роти важкого озброєння внутрішніх військ МВС так званої “ДНР”. Паспорт громадянина РФ отримав у вересні 2018.

Посилання на статтю: enigma.club/

Translate »