Євросоюз вимагає розслідування катувань людей бойовиками “ЛДНР”

Служба зовнішніх дій Євросоюзу заявила, що доповідь управління верховного комісара ООН із прав людини підтверджує: практика довільних затримань, тортур і жорстокого поводження із затриманими, пов’язаними з конфліктом на сході України, триває. Там закликали РФ вплинути на підконтрольних їм бойовиків “ЛДНР”.

Євросоюз закликав Росію вплинути на представників незаконних збройних формувань на Донбасі в контексті інформації про насильницькі зникнення, тортури та жорстоке поводження із затриманими в ОРДЛО. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

“В останній доповіді управління верховного комісара ООН із прав людини підтверджено, що практика довільних затримань, тортур і жорстокого поводження із затриманими, пов’язаними з конфліктом на сході України, триває. Усі сторони мають виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом у сфері прав людини та гуманітарного права”, – ідеться в повідомленні.

У службі підкреслили, що така практика й безкарність виконавців мають закінчитися.

“ЄС очікує негайного й усебічного розслідування цих повідомлень про порушення. Крім того, незалежним міжнародним спостерігачам, таким як Міжнародний комітет Червоного Хреста і УВКПЛ, мають надати повний і безумовний доступ до всіх затриманих та місць тримання під вартою”, – зазначили у Службі зовнішніх дій.

У ЄС чекають, що Росія впливатиме на бойовиків на Донбасі, щоб досягти стійкого і мирного політичного врегулювання конфлікту на сході України.

“Європейський союз знову заявляє про свою повну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – ідеться в заяві.

Посилання на статтю: https://gordonua.com/ukr/news/war/-jevrosojuz-vimagaje-rozsliduvannja-katuvan-ljudej-bojovikami-ldnr-1492942.html

Translate »