Зібрані докази участі командира та екіпажу ракетного катера Р-60 в агресії проти України

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm зібрали нові докази проти російських військових, які брали участь в агресії проти України в Криму. Встановлено, що ракетний катер Р-60 зі складу 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ під час спецоперації захоплення Криму брав участь у блокуванні кораблів ВМС України в бухті Донузлав. Екіпаж та командир катера нагороджені за участь в агресії проти України. Цікаво, що командир РКА Р-60 раніше також був нагороджений за агресію проти Грузії.

До цього часу командир корабля не був зазначений в переліку військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади Російської Федерації, яким Генеральною прокуратурою України повідомлено про підозру. РКА Р-60 також не вказаний в переліку кораблів, задіяних в агресії проти України. Тому волонтери InformNapalm зібрали нові матеріали та відкрито звертаються до держструктур України і закликають їх провести всі належні процесуальні дії щодо командира та членів екіпажу ракетного катера Р-60 Чорноморського флоту Російської Федерації. 

Два дивізіони 41-ї бригади ракетних катерів

До складу 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ (в/ч 72165, ППД – тимчасово окупований Крим, м. Севастополь) входять два дивізіони: 166-й Новоросійський дивізіон малих ракетних кораблів (166-й ДМРК) та 295-й Сулинський дивізіон ракетних катерів.

Кораблі обох дивізіонів брали участь в спецоперації захоплення Криму. InformNapalm вже писав про участь 166-го ДМРК в агресії проти України. Сьогодні ми викриваємо російських агресорів з 295-го дивізіону ракетних катерів, мова піде про членів екіпажу ракетного катера Р-60 (бортовий номер 955).

Встановлені дані

На фото російські моряки Костянтин Тяжко (зліва) та Олег Льовочкін (справа) з медалями за окупацію Криму. Це фото обоє опублікували у своїх альбомах соцмереж.

екіпаж ракетного катера Р-60

Льовочкін Олег (рос. –  Лёвочкин Олег), 15.10.1990 р. н., м. Ставрополь, РФ.

Проходив строкову службу на ракетному катері Р-60. Фото катера підписав: “Ось він наш красунчик рка р-60”.

ракетний катер Р-60

В альбомі Льовочкіна є фото на борту катера. Ми порівняли це фото з фотографією катера Р-60 з ресурсу “ВТС Бастіон”.

Тяжко Костянтин (рос. – Тяжко Константин), 10.11.1990 р. н., м. Ізобільний, Ізобільненський район Ставропольського краю РФ.

У своєму профілі соцмережі вказав бригаду, в якій служив у 2013-2014 рр.

Фото ракетного катера Р-60 підписав: “Мій катерок”:

  • Сторінки, фото та архіви К. Тяжка

Командир ракетного катера Р-60

Ракетний катер Р-60 у березні 2014 року брав участь у блокуванні кораблів ВМС України у бухті Донузлав.

Раніше InformNapalm також вказав, що у блокуванні українських кораблів брав участь ракетний крейсер “Москва”.

Командиром РКА Р-60 на момент операції захоплення Криму був капітан 3-го рангу Євгеній Кузьмін. Фото Євгенія Кузьміна та детальна інформація про нього є у статті російського видання “Прапор Батьківщини” (рос. – “Флаг Родины”, pdf збережено на нашому сайті на випадок видалення з російського джерела) за 30 жовтня 2015 року.

У статті сказано, що Євгеній Кузьмін у 2003 році закінчив Військово-морський інститут радіоелектроніки ім. О. Попова. Перша його посада – командир БЧ-4,7 ракетного катера Р-71, потім там же – помічник. Після вищих офіцерських курсів був призначений старшим помічником командира малого ракетного корабля “Самум”, а у вересні 2012 став командиром РКА Р-60. Нагороджений медаллю ордена “За заслуги перед Вітчизною” II ступеню (нагороду отримав за участь у т. зв. “операції примусу Грузії до миру”, що фактично є агресією проти Грузії), медаллю “За воїнську доблесть” II ступеню (за бойову службу ракетного катера в Середземному морі), медаллю Ушакова.

На посаді командира РКА Р-60 Є. Кузьмін фіксується і після анексії Криму.

Вдалося знайти списки нагороджених росіян за участь у війні проти Грузії, серед них є Євгеній Юрійович Кузьмін. Так ми встановили повне ім’я фігуранта.

InformNapalm знайшов фото, на якому Є. Кузьмін з нагородами, про які сказано в цитованій вище статті. Також на фото в Кузьміна є медаль “За повернення Криму”.

Висновок

До цього часу Є. Кузьміна не було в переліку (1, 2) військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади Російської Федерації, яким Генеральною прокуратурою України повідомлено про підозру. РКА Р-60 також не вказаний в переліку кораблів, задіяних в агресії проти України. Тож звертаємося до держструктур України і закликаємо їх провести всі належні процесуальні дії.

Посилання на статтю: https://informnapalm.org/ua/41-brrka-r-60/?fbclid=IwAR1vqw7R2W_c2qeP5_fkJyNOMZYin3-0Xhk6EEKo_JSBNJCjaAS1zt592mE

Translate »