Кримський правозахисник-політв’язень Машаріпов заявив, що ФСБ катувала його струмом і вогнем

Обвинувачений ФСБ у зберіганні вибухівки кримський правозахисник Юнус Машаріпов заявив, що окупаційні силовики катували його електричним струмом і відкритим вогнем, вибиваючи зізнання.

Про це Машаріпов заявив на засіданні окупаційного Ялтинського міського “суду”, передає проєкт “Крим.Реалії” з посиланням на адвоката політв’язня Олексія Ладіна.

“Юнус розповів про тортури, які застосовувалися до нього. Він сказав що співробітники ФСБ катували його струмом, відкритим вогнем, знущаючись над ним, вибиваючи зізнання. Потім вони взяли генетичний матеріал, не оформивши це процесуально. І потім генетичний матеріал виявився на вибухівці”, – сказав Ладін.

За словами адвоката, засідання проходило в закритому режимі. На засіданні допитали Машаріпова та двох оперативників ФСБ, які брали участь у “слідчих” діях.

Крім того, адвокат заявив про підозрілі протиріччя в протоколі огляду місця злочину.

“Люди йдуть оглядати схрон із вибухівкою, тобто повинні бути присутніми заходи безпеки, вибухотехнік. А вони пішли разом із представниками громадськості, розкрили гараж, дістали там всі детонатори, вибухівку. Розкривали гараж кувалдою, тобто знаючи, що там нібито є вибухівка, яка може вибухнути, кувалдою розкривали двері гаража. За словами Юнуса, фахівець-вибухотехнік був, але він стояв і знімав усе на камеру”, – зазначив адвокат.

Окупаційні силовики затримали Машаріпова у вересні 2017 року. За словами правозахисника, його били і катували струмом, через що він обмовив себе. Кримський проросійський телеканал “Крым 24” показав відео допиту Машаріпова, який розповідав, що “збирав інформацію про соціально-політичну ситуацію в Ялті, розкидав шприци по пляжах для зриву туристичного сезону, скоїв підпал лісу і поширював антиросійські листівки” та заявляв, що робив це “з ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу, а курували його співробітники СБУ”.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров спростував цю заяву.

Підконтрольний Росії Ялтинський “суд” засудив Машаріпова до 4 років колонії і штрафу в 110 тис. рублів (близько 41 тис. грн) за звинуваченням у виготовленні та зберіганні вибухових речовин. Касаційна інстанція російського “Верховного суду Криму” задовольнила скаргу Машаріпова.

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав Юнуса Машарірова політв’язнем.

Посилання на статтю:  https://espreso.tv/news/2020/01/16/krymskyy_pravozakhysnyk_politvyazen_masharipov_zayavyv_scho_fsb_katuvala_yogo_strumom_i_vognem

Translate »