Генпрокуратура відкрила 14 справ за свідченнями звільнених полонених

Звільнені полонені повідомили про жорстоке поводження з цивільним населенням, тортури і застосування фізичного насильства.

Офіс генпрокурора зареєстрував 14 кримінальних проваджень за свідченнями потерпілих, звільнених з полону на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє прес-служба Офісу.

У своїх свідченнях звільнені полонені повідомили про жорстоке поводження з цивільним населенням, катування, застосування фізичного насильства з боку представників незаконних збройних формувань “ДНР” і “ЛНР” та їхніх спільників.

“Прокурори Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора за результатами допитів полонених, звільнених 29 грудня 2019, зареєстрували 14 кримінальних проваджень про порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України)”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що зараз вже встановлено 160 місць несвободи на тимчасово окупованій території Донбасу.

Раніше повідомлялося, що Офіс генерального прокурора спільно з СБУ почав допити потерпілих, звільнених з полону на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, 29 грудня на КПВВ “Майорське” відбувся обмін утримуваними особами між Україною та ОРДЛО. В Україну повернулися 76 осіб. Серед звільнених – журналіст Станіслав Асєєв, а також 12 військовослужбовців.

Україна в свою чергу віддала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися від обміну.

Посилання на статтю: https://www.kiev-company.in.ua/genprokuratura-vidkrila-14-sprav-za-svidchennyami-zvilnenix-polonenix/.html

Translate »