Офіс генпрокурора почав допитувати звільнених з полону українців

Офіс Генерального прокурора спільно з СБУ почали проведення допитів потерпілих, звільнених з полону 29 грудня 2019 року.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

“Наразі допити потерпілих проводяться за місцем проходження реабілітації та лікування. Слідчі дії планується провести з усіма 76 звільненими з полону особами у якомога стислі строки без шкоди процесу їх фізичного та емоційного відновлення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за результатами допитів “вже задокументовано чергові докази грубого порушення представниками терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР” норм міжнародного гуманітарного права”.

“Зокрема, звільнені з полону свідчать про катування, застосування фізичного насильства, нелюдське поводження з полоненими, що є ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни)”, – додали у відомстві.

Зазначається, що процесуальні дії зі звільненими особами “проводяться з метою встановлення всіх обставин перебування їх у полоні, а також установлення осіб, що вчиняли стосовно них злочини, для подальшого притягнення винних до відповідальності як на національному рівні, так і міжнародними судовими інстанціями”.

Посилання на статтю: https://vv.org.ua/ekonomika/ofis-genprokurora-pochav-dopituvati-zvilnenih-z-polonu-ukrainciv/

Translate »