КАТУВАВ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ: БОЙОВИКУ “ДНР” СВІТИТЬ ДОВІЧНЕ УВ’ЯЗНЕННЯ

Служба безпеки України заочно повідомила бойовику “ДНР” з позивним “Москва” про підозру в застосуванні тортур до українських військовополонених.

Про це  повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури України.

“За даними слідчих, бойовик протягом вересня 2014 року – травня 2015 року, діючи за попередньою змовою групи осіб з посадовими особами Збройних сил Росії, безпосередньо брав участь в бойових зіткненнях з українськими військовослужбовцями в районі донецького аеропорту, здійснював пропагандистську діяльність шляхом публікацій антиукраїнських статей, виготовляв проросійські відеоматеріали і розміщував їх в інтернеті”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що він на порушення норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими застосовував тортури електричним струмом до українських військовослужбовців, що потрапили в полон під час оборони донецького аеропорту, для отримання даних воєнного характеру.

Бойовику інкримінується злочин за ч. 2 ст.146 (незаконне позбавлення волі двох або більше осіб), ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 438 (жорстоке поводження з військовополоненими) Кримінального кодексу.

“Москву” викликали до органу розслідування на 2 січня 2020 року для проведення слідчих дій.

“У разі його неявки без поважних причин слідство ініціюватиме затримання і взяття під варту бойовика. Інкриміноване йому скоєння особливо тяжких злочинів передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі”, – зазначили в ГПУ.

Посилання на статтю: https://prm.ua/katuvav-ukrayinskih-viyskovih-elektrichnim-strumom-boyoviku-dnr-svitit-dovichne-uv-yaznennya/

Translate »