В ООН стурбовані затриманням і катуванням цивільних осіб бойовиками на Донбасі

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні заявляють, що бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей затримують і катують людей, а потім передають російським силовикам.

В Моніторинговій місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні висловили стурбованість з приводу затримання і катування бойовиками на Донбасі цивільних осіб. Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у доповіді Моніторингової місії ООН про ситуацію з правами людини в Україні у період з 16 серпня – 15 листопада 2019 року, яку сьогодні на брифінгу у Києві представила голова місії Матільда Богнер. “Управління верховного комісара ООН з прав людини стурбоване практикою затримання, часто без зв’язку із зовнішнім світом, і катуваннями “міністерством державної безпеки” в “Донецькій народній республіці” або “Луганській народній республіці” перед видворенням затриманих до Російської Федерації або передачі їх російським органам влади”, – йдеться у доповіді. У цьому зв’язку в ООН заявили, що затримання без зв’язку із зовнішнім світом є свавільним затриманням та збільшує ризик катувань і жорстокого поводження. Також підкреслюється, що видворення та передачі затриманих осіб можуть прирівнюватися до примусового переміщення цивільних, що заборонено міжнародним гуманітарним правом.

Так, у місії ООН повідомили, що 17 грудня 2018 року в пункті пропуску “Успенка” на кордоні з РФ на території, яка контролюється так званою “Донецькою народною республікою”, “міністерством державної безпеки “ДНР” був затриманий чоловік.

“Його притягнули до 30-денного “адміністративного арешту” без зв’язку із зовнішнім світом, який продовжили ще на 30 днів. Під час затримання його піддавали катуванням, зокрема електричним струмом, поки він не визнав, що співпрацював з СБУ. 18 лютого 2019 року агенти “міністерства державної безпеки” відвезли чоловіка до пункту пропуску, який він був змушений перетнути і де був негайно затриманий Федеральною службою безпеки (ФСБ) Російської Федерації”, – йдеться у доповіді. Також сказано, що потім чоловіка перевезли до Краснодару і притягнули до відповідальності за адміністративні правопорушення. “Після відбування покарання під вартою в адміністративному порядку суд наказав його депортувати. Однак 30 квітня 2019 року його звинуватили в контрабанді зброї і продовжують тримати під вартою в Краснодарі”, – йдеться у доповіді.

Посилання на статтю: https://www.unian.ua/war/10791455-v-oon-sturbovani-zatrimannyam-i-katuvannyam-civilnih-osib-boyovikami-na-donbasi.html

Translate »