Штаб ООС нарешті помітив на ділянці розведення в Станиці бойовиків під личиною “СЦКК”

Штаб Операції Об’єднаних сил визнав, що в Станиці Луганській фіксується перебування представників збройних формувань у камуфляжі російського зразка з символікою на рукавах, яка у складі СЦКК не використовується.

Як повідомляє “Новинарня“, про це у вівторок, 10 грудня, інформують у пресцентрі штабу ООС.

“На ділянці розведення сил і засобів № 1 (Станиця Луганська) фіксується перебування представників збройних формувань у камуфляжі російського зразка у нарукавних пов’язках з написом “СЦКК-JCCC”. Зазначена символіка у складі СЦКК не використовується”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що відповідно до пункту 8 Рамкового рішення щодо завершенню розведення сил військовослужбовці ЗСУ, а також представники збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України за жодних обставин не можуть перебувати на ділянках розведення, перебування на яких дозволено тільки офіцерам СЦКК.

Перебування осіб, нібито представників СЦКК, на ділянці розведення порушує Мінські домовленості, що були імплементовані у Рамковому рішенні Тристоронньої контактної групи з розведення сил та засобів, підкреслили в штабі ООС.

Там нагадали, що СЦКК було утворено у вересні 2014 року Україною і Російською Федерацією, які призначили по одному представнику для спільного керування СЦКК. До складу СЦКК увійшли офіцери ЗС України та Російської Федерації, які були розміщені у визначених секторах Луганської та Донецької областей.

У грудні 2017 року офіцери збройних сил РФ в односторонньому порядку припинили свою діяльність у складі СЦКК та покинули Україну. Представників “ЛДЛНР”  у складі СЦКК немає.

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи є обов’язковим для виконання всіма сторонами, що їх підписували.

“Вимагаємо в окупаційної адміністрації Російської Федерації в Луганській області прибрати вищезазначених представників збройних формувань з території ділянки розведення”, – заявили в штабі ООС.

Втім, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишалися на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”, ще з моменту розведення – 26 червня 2019 року. 

Посилання на статтю: https://novynarnia.com/2019/12/10/shtab-oos-nareshti-pomitiv/

Translate »