Люди кричали годинами: як бойовики “ЛНР” катували полонених українців

За тортури відповідав колишній офіцер СБУ, який з 2014 року був “слідчим” і “прокурором “ЛНР”

Бойовики “ЛНР” жорстоко катували українських полонених на Донбасі, буквально кожну ніч з підвалів лунали крики. Про моторошні тортури в стінах адміністративної будівлі розповіла колишня незаконно ув’язнена в захопленому членами НВФ приміщенні Луганської ОДА Вікторія Кононова.

Кононова опинилася у полоні, коли везла допомогу українським військовим. У серпні 2014 року жінка потрапила “на підвал” Луганської ОДА.

За її словами, в полоні вона пробула 98 днів, 60 з них за часів Корнієвського.

“Все, що відбувалося “на підвалі”, відбувалося за наказом Корнієвського. Долі всіх людей, які були затримані і перебували в підвалі, вирішував особисто Корнієвксий. Умови утримання були абсолютно непридатними. Нас тримали в колишньому архіві, когось тримали в бойлерній. Для “укропів” були окремі камери – практично кожну ніч там когось били… Кожну ніч ми чули крики людей, яких катували. Ті, кого там вбили, вже не зможуть дати свідчень”, – розповіла Кононова.

Зараз волонтер боїться зустріти Аркадія Корнієвського в Києві, адже він може не понести покарання:

“Через півроку я можу зустріти цього чоловіка на вулицях Києва. Він може приїхати сюди на “віджатому” Infiniti, відкрити бізнес під моїм домом, і буде вільно ходити вулицями Києва разом з тими, кого він утримував і знущався”.

“Я пройшов катівні “Луганської народної республіки”, там і “познайомився” з Корнієвським 1 серпня 2014 року. Саме ця людина, виступаючи в ролі старшого слідчого “комендатури ЛНР” вирішував долю усіх хто попадає в цей підвал. Після короткого допиту, не одержавши задовільної відповіді, Аркадій Корнієвський розпорядився відправити мене в кутову камеру… Там мене били 3 дні. Потім мене перевели в загальну камеру, де я перебував до 2 вересня 2014 року. Аркадій Корнієвський, до якого мене вивели по закінченню місяця, розпорядився мене не відпускати. Але Луганська обласна лікарня відмовилася мене приймати на лікування, тому конвоїри вирішили звернутися вище, до начальника комендатури, який прийняв рішення мене відпустити”, – розповів колишній полонений бойовиків “ЛНР” Олександр Ретівов.

Зазначимо, Інтерфакс пише, що Кремінський районний суд Луганської області відмовився здійснювати спеціальне судове провадження у справі “прокурора ЛНР” Аркадія Корнієвського.

Корнієвський – колишній офіцер СБУ – з 2014 року був “слідчим” і “прокурором “ЛНР”. Причетний до тортур олонених у приміщенні захопленої Луганської ОДА.

Посилання на статтю: https://narodna-pravda.ua/2019/11/05/lyudy-krychaly-godynamy-yak-bojovyky-lnr-katuvaly-polonenyh-ukrayintsiv/

Translate »