5 років по Володимиру Рибаку: Нелюдські тортури за знятий “прапор ДНР”

17 квітня 2014 року в Горлівці проросійські бойовики до смерті закатували патріота України Володимира Рибака. Український політик загинув, захищаючи честь українського прапору під час окупації Донеччини.

Журналісти Depo.ua закликають не забувати про героїчні вчинки наших співвітчизників, які віддали життя за те, щоб ми жили у вільній і мирній країні.

17 квітня 2014 в Горлівці після мітингу, організованого на підтримку міського голови Євгена Клепа, Володимир Рибак намагався повернути на будівлю міськради український прапор. Зірвав звідти прапор сепаратистської “Донецької народної республіки”. Після цього він зник.

19 квітня тіло Володимира Рибака з ознаками насильницької смерті знайшли біля смт. Райгородок Слов’янського району в річці Казенний Торець місцеві рибалки. Разом із ним було знайдено тіло студента Юрія Поправки. За повідомленням прес-служби МВС “Причина смерті обох загиблих “комбінована травма тіла внаслідок тортур, з подальшим утопленням ще живих непритомних потерпілих”.

“Катували жахливо. Краще ці фото нікому не бачити. Це робили не люди, а звірі. Палили вогнем, різали ножами… Експерти показують — чисто “кавказький почерк” … Є два свідки, які бачили, як катували цих людей у будівлі, яку контролюють “зелені чоловічки”, що саме вони охороняли кімнату тортур”, – розповідає головред “Цензору” Юрій Бутусов.

За версією СБУ 17 квітня Ігор Безлер (“Бєс”) доручив начальнику самопроголошеної міліції Горлівки нейтралізувати Володимира Рибака, котрий намагався встановити український прапор на будівлі Горлівської РДА. Безлер наказав члену своєї групи, російському військовому РФ, викрасти Рибака, посадити його до автівки і вивезти в означене місце, де “вжити щодо нього заходи фізичного впливу”.

А це його, мабуть, останнє фото.

Далі за вказівкою Гіркіна Рибака доправили в штаб сепаратистів у Слов’янську, де Гіркін зустрівся з ним особисто. Потім Гіркін особисто наказав самопроголошеному меру Слов’янська Пономарьову вивезти зі штабу тіло вбитого Володимира Рибака.

Володимир – колишній міліціонер, працював у відділі карного розшуку. В 2009 році вступив в “Батьківщину”, очолював міську організацію і був депутатом Горлівської міськради.  Мав репутацію борця за справедливість, неодноразово критикував управління міської ради, звинувачуючи його в корупції. З початком війни він думав повернутися на службу, враховуючи події в країні і рідному місті.

Він усвідомлював ризики, коли наодинці відправлявся на мітинг знімати прапор угруповання “ДНР”, наголошує його дружина Олена Рибак.

“Дні за два я сказала: “Що ти робиш! – бо це вже навіть і я усвідомлювала. – Тебе вб’ють, я не зможу сама”. А він сказав: “Зможеш. Ти сильна”. Мабуть, йому здавалось, що його мине ця доля і все буде гаразд. Але він інакше б не міг, бо він жив у згоді зі своїми принципами – як вважав за потрібне, так і говорив, так і діяв”, – розповідала вона Радіо Свобода.

Вшановувати пам’ять чоловіка і батька родина приходить на Майдан, де серед “Небесної сотні” є і його фото. Потрапити на могилу до Володимира вони не можуть, бо вона зараз – на окупованій території.

У 2015 році Володимиру Рибаку президент присвоїв звання Героя України посмертно.

Посилання на статтю: depo.ua/ukr/life/5-rokiv-po-volodimiru-ribaku-20190417949731

Translate »