Тортурами та насильством військовополонених примушували до співпраці напередодні обміну

15 жовтня, в соціальних мережах поширилася інформація про те, що один з українських військовополонених був змушений накласти на себе руки, не витримавши тортур і знущань карального органу терористів.

Військовослужбовець 53-ї бригади Роман Безпалий повісився в одиночній камері СІЗО міста Донецька на території так званого «ДНР». Знаючи, що військовослужбовця включили в списки найближчого обміну, під керівництвом російських кураторів кати тортурами та знущаннями намагалися схилити Романа до співпраці. Щоб не стати агентом росіян, сержант ВСУ був змушений накласти на себе руки.

Про інцидент стало відомо майже відразу. Першим цю новину озвучив терорист Євген Тінянській на прізвисько «Караул». Бойовик так званого «ДНР» не посоромився навіть допустити той факт, що український військовополонений звів рахунки з життям, не витримавши «тиску з боку «МГБ», яке нерідко вибиває таким чином зі своїх жертв грошову винагороду.

Насправді, ситуація позаштатна. Все дійсно вийшло з-під контролю з боку бойовиків, що утримують українських в’язнів, і вже неможливо було приховати того факту, що ситуація безпосередньо пов’язана з уже існуючими списками, в яких значився загиблий.

Старший сержант Безпалий Роман Володимирович, 1981 року народження разом з сімома українськими військовослужбовцями випадково опинився на непідконтрольній території і потрапив у полон 22 травня в районі населеного пункту Новотроїцьке. Тоді ж командування ООС заявило про те, що вживає термінових заходів для визначення місцезнаходження й повернення військовослужбовців України. При погодженні та затвердженні списків у рамках нового обміну військовополоненими українська сторона внесла до обміну й Беспалого Р.В. З урахуванням деяких заяв осіб, які займаються підготовкою звільнення полонених, в недалекому майбутньому старший сержант разом з іншими українськими полоненими мав опинитися на волі.

Що в таких випадках роблять сепаратисти? Займаються підготовкою. Але не для простої передачі, а для того, щоб людина, вже перебуваючи на волі, була залежна від них. Для такого вербування йдуть в хід не тільки залякування та фізичне насильство, а й більш серйозні заходи. Часто застосовуються тортури, використовуються «одиночки», «ями», «розстріли» тощо.

Оскільки час підтискав і потрібно було домогтися результатів у прискореному режимі, Романа Бесплалого перевели 04.10.2019 до Макіївського СІЗО з СІЗО 5 м.Донецька. В Донецьку досвідчені бойовики з контррозвідки «ДНР» за допомогою особого відділу при УБОЗ, яке підпорядковується безпосередньо полковнику Захарову Д. В., використовували всі засоби, щоб домогтися співробітництва. Але не вийшло. Після переводу до Макіївки краще не стало, але саме там обірвався терпець, і він не знайшов іншого виходу, ніж… повіситися в одиночній камері.

Незважаючи на весь жах того, що сталося, цей інцидент є лише малою частиною кошмару, який панує в катівнях «МГБ» на непідконтрольних територіях. Крім офіційно підтверджених заручників керовані «колегами» з ФСБ шкуродери незаконно утримують і цілий ряд українців, які за офіційними даними числяться «зниклими безвісти». А крім «офіційних» місць ув’язнення (колишні українські в’язниці і СІЗО) тільки в одному Донецьку діє цілий ряд ретельно приховуваних бойовиками катівень.

Відомості про жахи, які там відбуваються, не раз оприлюднювалися завдяки свідченням тих, хто вже пережив цей кошмарний полон. Проте, росіяни та керовані ними «ДНРовці» продовжують наполегливо заперечувати факти знущань, катувань, насильства та рабства на непідконтрольних українських територіях.

Однак цей інцидент став незвичайним навіть на тлі самого розголосу фактів. Адже раніше, щоб приховати сліди насильства, кати «МГБ» більш обережно ставилися до тортур тих, хто вже включений в обмінні списки. В даному ж випадку, потрапляння до цих списків не тільки не зупинило знущання й насильство, а навпаки каталізувало його.

Посилання на статтю: https://donpatriot.news/torturamy-ta-nasylstvom-vijskovopolonenykh-prymushuvaly-do-spivpratsi-naperedodni-obminu

Translate »