“Щовечора вивозили на допити за допомогою електричного струму, цілодобово не давали спати”. Карпюк розповів про тортури у РФ

100919

Один із лідерів УНА-УНСО та заступник голови партії “Правий сектор” Микола Карпюк, звільнений у межах обміну з РФ 7 вересня 2019 року, розповів, що після затримання підписав в ізоляторі тимчасового тримання у Владикавказі документи про визнання провини через погрози його сім’ї.

Звільнений із російської колонії в межах обміну один із лідерів УНА-УНСО та заступник голови партії “Правий сектор” Микола Карпюк в інтерв’ю “ВВС Україна” розповів, що відразу після затримання в РФ в ізоляторі тимчасового тримання №1 Владикавказа до нього застосовували тортури електричним струмом.

“Із 21-го по 25 березня мене щовечора вивозили на допити за допомогою електричного струму… При цьому цілодобово не давали спати. Тримали в кімнаті для допитів метр на метр, звареній із металевих ґрат. Сидіти чи стояти можна було, але закрити очей не давали. На п’ятий день мене повезли на тортури. Старший із-поміж них, його звали Максим, сказав: “Ніколай, сьогодні ми з тобою нічого робити не будемо. Ти якийсь мазохіст”. І далі він розповів мені, що в них є план викрадення мого сина Тараса. Хлопцеві на той момент не було й дев’яти років”, – розповів Карпюк.

За його словами, тюремники знали, де навчався хлопчик.

“Ми знімемо з тебе пов’язку та будемо з ним робити в тебе на очах те, що робили до того з тобою”, – сказав мені. Ще розповів, що в них був план викрасти дружину Олену, заманивши її під тим приводом, що в Росії потрібно забрати мій труп”, – зазначив колишній політв’язень.

За словами Карпюка, після того, як він підписав усе, що від нього вимагали, до нього почали ставитися нормально.

“До січня 2015 року я перебував в ІТТ-1 Владикавказа. Щовечора там вивозили якогось бідолаху на тортури. Їхали автозаком 10–15 хвилин. Потім заводили в якесь приміщення на четвертому поверсі, там до відповідних частин тіла прикріпляли клеми й пускали електричний струм. А перед тим, як виводили з ізолятора, на голову надівали целофановий пакет і замотували скотчем. І оцей скрегіт скотчу – це жахливо просто. Пам’ятаю, як після тортур арештований просив, щоб йому дали поспати. А йому кричали: “На коліна! Не спати!” Чути це – найтяжче”, – зауважив Карпюк.

Він розповів, що відпочив тільки після того, як його перевели в СІЗО ФСБ Владикавказа.

“Я дав слово, що під час слідства все підпишу, що буде потрібно, щоб тільки залишили мою родину у спокої. Коли ж розслідування наближалося до завершення, я сказав одному з офіцерів ФСБ: “Ви свого слова дотрималися – не чіпали мою родину. Я дотримався свого. А тепер я вільна людина – до побачення. На суді я буду говорити правду”, – додав Карпюк.

Його затримали в березні 2014 року у Брянській області Росії. За його словами, він їхав у РФ на зустріч з оточенням президента Володимира Путіна. Колишній політв’язень розповів, що таке рішення ухвалили у зв’язку з початком російської агресії щодо України.

У травні 2016 року суд у Грозному засудив Карпюка до 22,5 років позбавлення волі за обвинуваченням в участі в Першій чеченській війні в 1995 році на боці чеченських повстанців. Усі обвинувачення він категорично заперечував.

Карпюк повернувся в Україну в межах обміну 7 вересня 2019 року.

Посилання на статтю: https://gordonua.com/ukr/news/war/-kozhen-vechir-vivozili-na-dopiti-za-dopomogoju-elektrichnogo-strumu-tsilodobovo-ne-davali-spati-karpjuk-rozpoviv-pro-torturi-v-rf-1260654.html

Translate »