”Матраци просочені кров’ю”: звірячі тортури в полоні у бойовиків “ДНР”

"Матраци просочені кров'ю": звірячі тортури в полоні у бойовиків "ДНР" - today.ua

У Дружківці в колишньому будинку міліції (район виконкому) відкрився музей опору українського Донбасу окупаційним режимам. У підвалах цієї будівлі з давніх часів містили людей, які відстоювали інтереси України. Про страшну сторінку історії свого міста, про нелюдські тортури, розповіли дружківські активісти, багато з яких самі пройшли через полон і тортури.

«Спочатку підвали були опечатані військовими, туди ніхто не міг потрапити. Ми вперше зайшли туди через рік після звільнення, тому що було багато свідчень, що тут відбувалися страшне. Тоді ми були вражені: всі кімнати підвалів були просто залиті кров’ю, сліди якої не зійшли навіть з часом. Подекуди можна було побачити пасма людського волосся, закривавлене ганчір’я, надряпані на стінах посилання тих, кого тримали в цих підвалах, на підлозі лежали матраци, просочені людською кров’ю і сечею, — поділився член товариства Олекси Тихого Євген Шаповалов. – Особисто я знаю 12 земляків, які побували в цих підвалах в 2014 році. А взагалі це сотні людей, які потрапляли сюди з абсолютно різних причин: від порушення комендантської години до слів в підтримку України. Їх били і катували, кого вивозили на примусові роботи, за кого вимагали гроші, а хтось взагалі зник, ймовірно, був убитий».

«Вони приїхали до мене на роботу і забрали сюди, тому що всі на роботі знали мої погляди ще з Майдану. Для так званих допитів була окрема кімната, мене туди водили по п’ять-шість разів на день, кілька разів виводили на розстріл. Вони були в балаклаві, але я дізнався своїх катів: ми працювали на одному підприємстві. Одного разу один з них прийшов в сказ і сильно порізав мені ногу. Через кілька днів зрозумів, що вже просто вмираю від зараження і втрати крові”, — розповів Василь Зандер.

“У неймовірну спеку від будинку, біля якого зібралися люди, віє могильним холодом, просто фізично неможливо встояти на місці, звідти хочеться бігти без оглядки і точно не спускатися в ті прокляті підвали. Дуже важко дихати, коли бачиш ці сирі матраци або кораблики, зроблені з сигаретних пачок, шматок газети „Новоросія“ і потріскані стіни, з яких безуспішно намагалися змити кров», – розповіла журналіст Єлізавета Гончарова.

Посилання на статтю: https://today.ua/matratsi-prosocheni-krov-yu-zviryachi-torturi-v-poloni-u-bojovikiv-dnr/

Translate »