В окупованому Криму провели десятки обшуків у кримських татар: тривожні новини

27 березня в будинках кримських татар проходили масштабні обшуки

В окупованому Криму провели десятки обшуків у кримських татар: тривожні новини

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив про репресії проти кримських татар в анексованому Криму. Так, тільки за одну добу проведено 29 обшуків серед кримських татар.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку інформацію він оприлюднив під час прес-брифінгу для журналістів у четвер, 30 травня.

“Арешти, які відбулися у березні цього року… вони були наймасовіші, рекордно масовими протягом одного такого короткого часу. Тобто, за добу вони провели 29 обшуків”, – сказав Чубаров.

За його словами, ще рік тому він знав напам’ять і міг назвати прізвище та ім’я кожного ув’язненого, але за цей рік відбулося занадто багато змін.

Також Чубаров розповів, що заарештованих того ж дня  “перекинули” у Ростовську область: Ростов, Шахти та Таганрог.

“Це не тільки тому, що там знаходиться так званий Окружний військовий суд. Тому що за російськими законами тих, кого підозрюють в екстремізмі, тероризмі, судять в спеціальних судах. Це для того, щоб максимально ускладнити становище цих політв’язнів”, – зазначив Чубаров.

За словами Чубарова, адвокатам доводиться витрачати багато фінансових ресурсів, оскільки рідні не можуть так часто туди їздити, як, наприклад, до Сімферопольського СІЗО.

Нагадаємо, 27 березня в будинках кримських татар проходили масштабні обшуки. Повідомлялося, що обшуки проводилися в будинках 26 сімей. В той день російські силовики відвезли в управління ФСБ Росії в Криму жителів Сімферополя Фархада Базарова, Різу Іззетова і Шабана Умерова. В ході обшуку в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя тоді було затримано двох з тих, хто прийшов підтримати своїх співвітчизників, – Ескендера Мамутова і Еміля Зіядінова.

Посилання на статтю: https://narodna-pravda.ua/2019/05/30/v-okupovanomu-krimu-proveli-desyatki-obshukiv-u-krimskih-tatar-trivozhni-novini/

Translate »