Заручники неволі: скільки ув’язнених змогли забрати з окупованої території за 5 років

image

Вже півроку на Донеччині не було передачі ув’язнених з непідконтрольної території. При цьому, засуджених з Луганщини все ж забирають, і таких з початку року вже майже двісті людей. Вільне радіо дізналося, скільки в’язнів тюрем на непідконтрольні території вдалося перевезти за роки війни та чи вдається домовитись зараз.

Так, за 5 років українсько-російської війни з непідконтрольної Уряду території бойовики передали 394 в’язнів. Про це Вільному радіо повідомили у відповідь на інформаційний запит до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

З отриманих даних видно, що більше в’язнів передали з Донецької області — 199 людей. Однак, остання передача засуджених була 13 грудня 2018 року. Тоді бойовики самоназванної “ДНР” віддали українській стороні 13 людей, які відбували покарання на окупованій території. З того моменту, вже півроку передача в’язнів з т.з. “ДНР” не проводилась.

На день раніше, 12 грудня 2018 року відбулась перша передача ув’язнених з Луганської області. Українська сторона отримала 42 в’язня, яких відправили у колонії на підконтрольній території України. Станом на 14 травня 2019 року, з Луганщини вдалось перевести вже 195 ув’язнених.

З Донецької та Луганської області перевели вже 394 в'язня

(Фото: Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова)

 

Як розповіла журналістам Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, про передачу засуджених з т.з. “владою” самоназваної “ЛНР” домовитись вдалося на деяких умовах.

“Ми обговорили питання з представниками т.з. “влади” Луганської області, що вони розглянуть можливість передачу нам тих засуджених, яких адреса реєстрації саме на окупованій території. Тому що багато людей, які вже 4 роки тому відбули покарання, але вони не можуть бути звільнені за їхнім (“владою” т.з. “ЛНР” — ред.) “законодавством”, і тому люди просто сидять ні за що”, — розповіла журналістам Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

З Донецької та Луганської області перевели вже 394 в'язня

(Фото: Людмила Денісова. Передача в’язнів поблизу населеного пункту Щастя, Луганська область)

 

Зауважимо, засуджені, які хочуть повернутись на територію України, мають повідомити про це т.з. “керівництву” колонії. Вони мають написати заяву про бажання перевестись. Тоді окупанти мають підготувати всі документи на засудженого, та віддати їх представникам України під час чергової передачі.

“Так вийшло, що країна поділилась. Однак я хочу на рідну землю. Там де я народився. Де моя країна”, — розповів журналістам 5 каналу під час чергової передачі ув’язненими засуджений з Луганської області Дмитро.

Нагадаємо, раніше ми писали, що бойовики самі не дають ув’язненим написати заяву про переведення на територію України. А їхні родичі, які залишаються на території України, кажуть, що в’язнів намагаються завербувати в лави бойовиків. Правозахисники зібрали велике дослідження про умови для в’язнів на непідконтрольній території та опублікували його наприкінці 2018 року..

З Донецької та Луганської області перевели вже 394 в'язня

(Фото: ABC News. Фотографія виправної колонії)

 

Деякі засуджені, яких переводили цю інформацію підтверджували.

“Приїхали ці автоматчики, у 2015 році, вербувати нас намагалися. — Чому ви не перейшли? — Та тому що я не зрадник”, — відповів журналістам 5 каналу один із засуджених Олексій.

Також, за словами самих в’язнів, їхнє життя у тюрмі значно погіршилось, коли виправний заклад опинився на непідконтрольній території.

“Режими в тюрмі такі зробили, що гірше ніж у комуністичні часи. З медициною також погано. Забрали всі номери та не повернули. Зв’язок був втрачений з родичами”, — каже ув’язнений Юрій.

За даними правозахисників, станом на кінець 2018 року, на окупованій бойовиками території перебували більше 16 тисяч засуджених. Близько 9,7 тисяч — в Донецькій області та 6,5 в Луганській.

Посилання на статтю: https://freeradio.com.ua/zaruchniki-nevoli-skilki-uv-jaznenih-zmogli-zabrati-z-okupovanoi-teritorii-za-5-rokiv/

Translate »