“ПРИВ’ЯЗУВАЛИ НА ТРОС, ВИРІЗАЛИ СЕРЦЕ”: БОЄЦЬ, ЩО ПРОЙШОВ ПОЛОН, РОЗПОВІВ ПРО МОТОРОШНІ ЗВІРСТВА ВОРОГА

Задокументовано багато фактів, коли катування відбувалися на територіях РФ під керівництвом ФСБ, заявив очільник СБУ.
Російські найманці жорстоко катували українських полонених, відрізали голови, знімали шкіру та чинили інші важкі злочини. Про це повідомив екс-боєць батальйону “Донбас” Дмитро Куліш, який пройшов російський полон, на спільній прес-конференції з СБУ та МЗС, інформує “5 канал”.

Куліш розповів, як потрапив у полон у серпні 2014 року при виході з міста Іловайськ. “Не всі повернулися з полону. Є випадки відрізання голів тим людям, які на відео були живі, потім вони були обезголовлені. Є випадки знімання шкіри, і багато ще звірств, які можуть підтвердити ті, хто там були”, – розповів колишній полонений.

Військовий розповів, що одному з його побратимів бойовики вирізали серце. “У 2014 році нашого бійця батальйону “Донбас” російські найманці прив’язали на трос за вантажний автомобіль, тягали на тросові, потім йому вирізали серце, чому є фото- та відеопідтвердження”, − розповів Куліш.

Він додав, що прикладів катувань за ці 4 роки можна наводити багато, і закликав вжити заходів для попередження тортур. “Людям, які перебувають у катівнях, найважливіша мати підтримку, знати, що їх там не кинуть. Тому прошу вас, наскільки у вас є можливості допомогти у цій проблемі заручників і військовополонених”, − наголосив Куліш.

Своєю чергою голова СБУ Василь Грицак додав, що задокументовано багато фактів, коли катування відбувалися на територіях РФ під керівництвом ФСБ. “Багатьох з тих, хто катував наших бійців, нами ідентифіковано. Декого з них ми знаємо за позивними. Я переконаний, що пройде час, і ми зможемо притягнути їх до відповідальності”, – сказав Грицак.

Посилання на статтю: https://www.5.ua/suspilstvo/pryviazuvaly-na-tros-vyrizaly-sertse-boiets-shcho-proishov-polon-rozpoviv-pro-motoroshni-zvirstva-voroha-172392.html

Translate »