Влада РФ продовжує тиснути на українських військовополонених моряків – адвокат

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

За словами Миколи Полозова, психологічний тиск на українських моряків не поодиноке явище.

Влада Росії продовжує психологічно тиснути на українських військовополонених моряків, яких захопили в Керченській протоці, повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Микола Полозов. За словами адвоката, українцю Андрію Оприску в Лефортовському СІЗО запропонували дати свідчення проти інших військовополонених моряків.

“Російська влада продовжує чинити психологічний тиск на військовополонених українських моряків, утримуваних в СІЗО “Лефортово”. Військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали в слідчий кабінет СІЗО, де якийсь чоловік (імовірно оперативний співробітник ФСБ) у відсутність адвоката почав ставити йому запитання щодо умов утримання, стану здоров’я і обставин справи”, – написав Полозов.

Він додав, що Андрію Оприску запропонували дати свідчення на інших військовополонених українців, однак він категорично відмовився відповідати на питання незнайомої людини.

“Це не перший випадок тиску на Андрія Оприска, близько місяця тому до нього приходили невідомі з розмовами і питаннями. За погодженням з адвокатом, Андрій Оприско подав заяву, що не бажає мати ніяких розмов ні з ким без присутності адвоката або консула”, – зазначив Полозов.

За його словами, такий випадок не поодинокий. Полозов зазначив, що на українських військовополонених моряків оперативники ФСБ психологічно тиснуть як безпосередньо, так і за допомогою так званої “камерної розробки”, коли співкамерник українця свідомо діє в інтересах спецслжбы. Такі дії порушують положення Женевської конвенції “Про поводження з військовополоненими”.

“Всі подібні факти нами ретельно фіксуються. Кожний військовополонений повідомлений своїм адвокатом про свої права і знає алгоритм дій у разі виникнення ситуації з наданням психологічного тиску подібного роду”, – підсумував Полозов.

Посилання  на статтю: https://dt.ua/UKRAINE/vlada-rf-prodovzhuye-tisnuti-na-ukrayinskih-viyskovopolonenih-moryakiv-advokat-303270_.html

Translate »