Ховається від кредиторів: спливли цікаві подробиці про одного з ватажків “ЛНР”

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

“Начальник комендатури військ територіальної оборони” “Юстас” – “смотрящий” від Кремля за бойовиками “ЛНР”

Ховається від кредиторів: спливли цікаві подробиці про одного з ватажків “ЛНР”

 

У контррозвідці СБУ розповіли історію російського військового, який бере участь у бойових діях на боці “ЛДНР”  – Нурулліна  Наіля, позивний “Юстас”. Зараз він займає посаду  начальника комендатури військ територіальної оборони 2-го “армійського корпусу” окупаційних військ РФ, який діє у Луганській області.

Нуруллін – “Юстас” – народився 21 вересня 1961 року, у місті Каган Бухарської області Узбекистану.

Навчався у Вищому прикордонному Червонопрапорному командному училищі КДБ СРСР ім. Дзержинського, з 1983 до 2006 року проходив службу в Прикордонних військах Радянського Союзу та Російської Федерації. У 1983 – 1985 роках перебував в Афганістані;  за виконання “інтернаціонального обов’язку” був нагороджений орденом Червоної Зірки.

У 2006 році у званні полковника Нуруллін вийшов на пенсію  і оселився в Оренбурзі, де вирішив зайнятися будівельним бізнесом. Від 2007 до 2014 рік обіймав посади генерального директора підприємств “Ремстройсервис” і “Монтажспецстрой” (м. Бузулук).

Ховається від кредиторів: спливли цікаві подробиці про одного з ватажків “ЛНР”

“На момент початку військової агресії РФ проти України у Нурулліна були проблеми з біснесом.  Борги “Юстаса”, про які наполегливо нагадували кредитори, і заведені поліцією кримінальні справи змусили Нурулліна чкурнути подалі.  “Юстас” обрав особисту участь в окупації України, щоб уникнути відповідальності в Росії”, – уточнює розвідка.

На вже окупованій Російською Федерацією території Луганщини Нуруллін з’явився у вересні 2014 року та одразу обійняв гучну посаду “начальника штабу Південно-східного фронту “Всевеликого войска Донского” в “ЛНР”. Подібні призначення ніколи не відбувалися без погодження з кураторами “войска” з ГУ ГШ ЗС РФ, яке всебічно використовувало озброєні загони козаків під час захоплення Луганської області.

Так, наприкінці 2014 року військове командування РФ ухвалило рішення реорганізувати численні підконтрольні Росії загони бойовиків на Донбасі в єдину структуру за зразком збройних сил РФ, яка включала у себе два так звані “армійські корпуси”, які діяли під прикриттям “народної міліції ДНР і ЛНР”. У цій структурі не було місця казачим загонам Мозгового, Бєднова, Дрьомова, Конкіна, Гайдея, Сафоненка та інших, які в більшості випадків намагалися діяти на власний розсуд, а тотальні пограбування бойовиками місцевого населення, викрадення людей з метою викупу лише підтвердили статус озброєних злочинних угруповань. Непокірних командирів (Бєднов, Мозговий, Дрьомов) було знищено фізично, частина втекла до Росії, а бойовики, що залишилися, таки стали бійцями БТрО.

У березні 2015 року Юстас-Нуруллін був призначений координатором діяльності вищезазначених БТрО на окупованій території Луганщини. Відтепер його посада називалася “військовий комендант народної міліції ЛНР”, а трохи згодом – “начальник комендатури військ територіальної оборони”.

Основним завданням Нурулліна на той час було наведення ладу в новостворених батальйонах територіальної оборони, бойовики яких на той час мали такі “заслуги” як віджимання майна у місцевих підприємців, банальний грабунок усього, що погано лежить, та розкрадання гуманітарної допомоги РФ. Щоб забезпечити хоч мінімальне виконання завдань російського командування, “Юстас” фактично виконував функції наглядача за цими колишніми бандформуваннями та особисто доповідав про стан справ командувачу “другого армійського корпусу” генералу Никифорову (позивний “Тамбов”, прізвище прикриття Моргун). Також Нуруллін особисто підтримував зв’язок з московськими кураторами зі спецслужб та надавав їм інформацію про українських бійців, які потрапили у полон окупантів.

Рядовим бойовикам Нуруллін не надто довіряв. Перед виходом безпосередньо на передову “Юстас” давав вказівку командирам батальйонів забирати у них на цей час усі документи, телефони та навіть записники, щоб у разі узяття в полон не було можливим ідентифікувати цих осіб, багато з яких були громадянами РФ.

Зараз “Юстас” проживає в окупованому Луганську. Повертатися в Росію він явно не планує. Адже “сіра зона” окупованих територій – це ідеальне місце для людини, на яку вдома чекають кредитори, судові пристави та поліція.

Посилання на статтю: https://narodna-pravda.ua/2019/02/15/hovayetsya-vid-kreditoriv-splivli-tsikavi-podrobitsi-pro-odnogo-z-vatazhkiv-lnr/

Translate »