Катування та звірячі побої: журналіст розповів, як познущалися над українським полоненим

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Довелося багато чого пережити

Іван Ляса – один зі звільнених на Новий рік полонених. Днями його відвідував у лікарні журналіст. Іван потрапив у полон близько трьох років тому. На сьогоднішній день 26-річному хлопцеві доводиться терпіти осколки в голові, операції, нейрохірургію.

17 січня 2015-го танкова рота 2-го окремого батальйону 1-ї танкової бригади прибула до району Донецького аеропорту, а 18-го вранці їх направили в атаку. Мета — зайняти селище Спартак і забезпечити підрив саперами Путилівського мосту.
Іван обіймав посаду навідника танка. Проте в бою його екіпаж не встиг зробити жодного пострілу з гармати.

Танки проїхали Спартак, що було несподівано для супротивника, і тільки кілька пострілів із гранатометів вдарили по машинам. Командир танка 59-річний старшина Анатолій Скрицький виявив під Путилівським мостом три танки, БТР і бензовоз противника.
Танк Скрицького знищив всю цю техніку, почалася детонація боєкомплекту, вибух складу боєприпасів під мостом, і в результаті без усяких саперів міст звалився. Танк Івана Ляси у цей момент підійшов до мосту, і спостерігав картину.

Під час відходу танк Ляси був підбитий із гранатомета на одній із вулиць Спартака. Ворожа піхота розстріляла танк через паркан. Підібрати своїх інші танки не змогли. Екіпаж сховався в прибудові у дворі найближчого будинку.
Бій закінчився, противник почав зачистку. Іван вирішив озирнутися як виходити з прибудови, висунув голову — поруч був наймит, постріл.

Вони чесно виконали свій обов’язок, і полон був у тій ситуації єдиним варіантом для екіпажу з важкопораненим, який спливав кров’ю.

У полоні Іван пережив тортури, звірячі побої, пропозицію застрелити двох товаришів і піти до своїх.
Разом з тим, Іван переживає за свого бойового товариша з його екіпажу Богдана Пантюшенко, який залишається в полоні.

Нагадаємо, скоротивши в останній момент, всупереч домовленостям, кількість громадян, яких Україна віддасть представникам ОРДЛО, Ірина Геращенко не тільки підставила президента Порошенко, але й створила нові проблеми для повернення полонених додому.

Крім того, звільнення українських заручників із полону бойовиків викликало бурхливу реакцію в соціальних мережах.

Translate »