“Схід-2018”: РФ спробує пограти м’язами разом з Китаєм та подражнити США

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В період з 11 по 15 вересня майже на всіх полігонах Центрального і Східного військових округів пройдуть масштабні навчання ЗС РФ – «Схід-2018». У них візьмуть участь Тихоокеанський і Північний флоти, будуть повністю задіяні десантні війська, близько 300 000 військових, 36 000 одиниць військової техніки, близько 1000 одиниць авіації. Шойгу обіцяє, що навчання за своїми масштабами перевищать радянські «Захід-1981».

Російські військові експерти прямо вказують, що напрямок – «Схід» є умовним і не несе викликів Китаю, навпаки – Китай є одним із партнерів цих навчань. Росія ж на маневрах буде відпрацьовувати масштабний військовий конфлікт: росіяни та китайці будуть дражнити США, в тому числі через морський кордон з Японію, де знаходяться американські військові бази. Для участі в стратегічних навчаннях «Схід-2018» в Росію прибудуть близько 3 200 військових, понад 900 одиниць техніки та 30 літальних апаратів і вертольотів з Китаю.

Від РФ можна очікувати будь який провокацій у морі та повітрі, але масштабність цих маневрів відкриває і величезний простір для надзвичайних подій з військами та технікою країни-агресора.

Якщо згадати менш масштабні маневри «Захід-2017», які проходили з 14 по 20 вересня 2017 року і в яких прийняло участь до 100 000 військових,  то тоді вигадана країна «Вейшнорія» умовно перемогла Росію, бо остання понесла підчас навчань великі втрати.  14 вересня на авіабазі «Шайковка» трапився інцидент із російським Ту-22М3, в результаті у нього був серйозно пошкоджений корпус.  16 вересня розбився навчально-бойовий літак Як-130, а також гелікоптер Ка-52 при заході на бойовий курс відбулося самоскидання трьох некерованих авіаційних ракет С-8. Вони розірвалися безпосередньо біля глядачів. Вибухом і уламками було поранено три особи та пошкоджено дві військові вантажівки, одна з яких — машина управління БПЛА комплексу РБ-341В «Леєр-3». Тож можна уявити яких подій чекати від армії, що підіймає на навчання у 3 рази більше військових та техніки.

Інциденти вже почали траплятися достроково ще на підступах військових ешелонів до навчальних полігонів. Так у ніч на 27 серпня на залізничній станції Петровський Завод (Забайкальський край, РФ) на вокзалі між військовими і місцевими жителями виник конфлікт. Група місцевих почала кидати у військових каміння, два російські солдати отримали поранення і побігли до вагону-шпиталю, цивільні вирішили їх наздогнати і спробували прорватися до військового ешелону, чатовий відкрив вогонь і вбив одного з місцевих, ще один отримав поранення, решта розбіглися.

Слідчий комітет РФ почав перевірку за фактом стрілянини військовими у контексті нападу місцевих жителів на ешелон, який перевозив військовослужбовців на навчання «Схід-2018».

Але не варто забувати і про економічний аспект, поки Путін розповідає росіянам, що конче необхідно прийняти пенсійну реформу, бо немає грошей у бюджеті – паралельно на наймасштабнішу за останні 40 років “гру м’язами” витрачаються шалені кошти, і це не враховуючи ведення війни у Сирії та на Донбасі. Тож у військових та ешелони в глибині Росії за час підготовки та проведення маневрів від місцевих жителів може полетіти не тільки каміння.

Translate »