Водій-розвідник з ПВК «Вагнера» в ЦАР може стати цінним свідком для СК Росії

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу по ст. 105 КК РФ по факту вбивства на території Центральноафриканської Республіки (ЦАР) російських громадян: журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва. Як повідомляло видання RBC.ru, російських громадян застрелили в районі міста Сіб’ю, за 188 км від столиці ЦАР. Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова підтвердила, що у загиблих знайшли документи, які підтверджують їхні імена, а також прострочені редакційні посвідчення різних ЗМІ. МЗС РФ з усіх сил намагається представити це вбивство простим пограбуванням, заминаючи мету поїздки журналістів у ЦАР.

Відомо, що вони прибули в ЦАР за завданням Центру управління розслідуваннями (ЦУР), щоб зняти фільм про найманців з приватної військової компанії (ПВК) Вагнера, афілійованої з ГРУ Росії.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm разом з групою Ихтамнет_м0209 раніше опублікувала цілу низку матеріалів, у яких розкривались дані десятків найманців з ПВК “Вагнера”, які воювали і на Донбасі, і в Сирії.

Та довго не вдавалось знайти вагнерівців у ЦАР. Поки в період з жовтня по грудень 2017 дружина одного з бойовиків – Ліванович Юлія Юріївна – не виклала в соцмережі фото свого чоловіка у м. Бангі.  Вдалося встановити, що це колишній військовослужбовець 45-го окремого полку спеціального призначення ПДВ Росії  Ліванович Василь Анатолійович, 15.05.1976 року народження, прописаний у Москві, розвідник-водій 1-го розвідувально-штурмового взводу 4-ї розвідувально-штурмової роти ПВК “Вагнера”, особистий номер М-1682. За нашими даними, зараз перебуває на ротації в ЦАР.
Його фотографії та особисті дані вперше були опубліковані нашими колегами 13 липня 2018 на сторінці групи Ихтамнет_м0209. Для російських журналістів він міг стати справжньою знахідкою та хорошим джерелом інформації про діяльність ПВК “Вагнера”.

(На момент публікації профіль VK Юлії Ліванович зачищено від фото з ЦАР і закрита можливість надсилати приватні повідомлення).

Цікаво, що дружина російського найманця Юлія Ліванович також працює інструктором (http://archive.is/1Cv86) приватного закладу Свято-Троїцької Сергієвої Лаври “Православний військово-патріотичний центр “Пересвєт”. До її обов’язків входить “ведення військово-патріотичного виховання в дусі християнської моралі та найкращих традицій Збройних Сил Російської Федерації” (можливо, один з каналів вербування кадрів до ПВК). У друзях на сторінці VK у Юлії було виявлено ще 2 вагнерівці: Симуняк (Смоляк) Олег (номер ПВК «Вагнера» М-0217) і В’ячеслав Корнєєв.

Одна з версій вбивства російських журналістів у ЦАР – ліквідація їх найманцями ПВК “Вагнера” (або їхніми підопічними, яких бойовики інструктують та навчають). Слідчий комітет РФ може, щонайменше, допитати Василя Лівановича та його дружину, яка добре обізнана щодо діяльності чоловіка, і спробувати знайти зв’язки, які ведуть до замовників та виконавців убивства. Бо головним мотивом вбивства, з високим ступенем ймовірності, є намір зупинити розслідування опозиційних журналістів діяльності вагнерівців у Центральноафриканській Республіці.

 

 

Translate »