Донеччанам за борги по комуналці хочуть заборонити виїзд з “ДНР”

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Жителі окупованих територій не розуміють, чому їм забороняють виїзд

Жителі Донецька та інших окупованих територій шоковані черговою “ініціативою” бойовиків, які хочуть обмежити виїзд за межі так званої “республіки” для боржників за комунальні послуги.

Йдеться про таку собі “значну” суму заборгованості за послуги ЖКГ, при цьому конкретна цифра не називається. Спочатку неплатнику прийде повістка в суд про стягнення. Пристави “виконавчої служби” потім накладуть арешт на майно, нерухомість, землю, можуть утримати із зарплати чи стипендії 20%, а також – заборонити виїзд за межі “ДНР”.

“Ми не можемо зрозуміти, за що над людьми таке знущання? У мене борг за опалення близько 2000 рублів – так що, я тепер невиїзна? – каже мешканка Донецька Лариса. – Я вже не кажу про те, що опалення включили на тиждень пізніше і рано вимкнули – а папірці з цифрами принесли такими, ніби воно “шпарило” весь час. Постійно працював обігрівач. Ми живемо на Петрівці”.

Особливо стурбовані майбутніми змінами пенсіонери, яким доводиться регулярно виїжджати “за межі ДНР”, щоб отримати пенсію.

“У мене пенсія 2600 рублів, у чоловіка – 3200. Хтось вважає, що за 5800 ми можемо оплачувати послуги повністю? Ми і так вже користуємося економно і водою, і газом, але все одно виходить в місяць майже 1000 рублів. Решту ми витрачаємо на їжу і ліки, на лікарні наші, так би мовити, “безкоштовні”. У нас немає ніяких субсидій, немає пільг – мабуть, не заробили за 40 років роботи”, – обурюється пенсіонерка Марія Моісеєнко.

За її словами, “немає ніякої допомоги, раніше хоч давали гуманітарну допомогу від Ахметова, і ми якось могли заощадити, не купували олію, наприклад, і борошно – то зараз все до копієчки йде на ліки і найдешевші продукти”.

“М’яса ми не бачимо, крім курячих ший і лап, яйця – у свята, про солодощі вже і забули. Але намагалися оплачувати комуналку по можливості. Так, борги у нас є – так що нам тепер, безвилазно сидіти і чекати смерті?” – додала жінка.

Як розповів 23 липня “представник” міністерства юстиції ДНР” Євген Суржко, для заборони на виїзд необхідне рішення “суду ДНР”, яке потім направляється для виконання в “прикордонну службу”, а дозвіл на виїзд відновлюється після повного погашення заборгованості та витрат на роботу приставів (приблизно 10% від суми заборгованості).

Translate »