Відеозапис показує шлях колони ПВК “Вагнер” від околиць Луганська до району Дебальцева взимку 2014-2015 років.

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.


У мережі оприлюднено нове відео, яке показує, що бойовики ПВК “Вагнер” дійсно брали участь у боях за Дебальцеве взимку 2014-2015 років.

Відео було на флеш-диску , який був знятий українськими військовими з бойовиків у якості трофея, при цьому перший власник флешки невідомий, із посиланням на розслідування DFRLab, пише bellingcat.

Відеозапис демонструє шлях колони ПВК “Вагнер” від околиць Луганська до району Дебальцева і складається з десяти коротких кліпів, знятих у різний час взимку 2014-2015 рр.

На першому нічному записи по вулиці йде важка техніка, причому найманці “Вагнера” переконують, що це “наші”. Завдяки порівнянню знаку пішохідного переходу і дерева, ледь видимих на Яндекс.Панорами і на відео з реєстратора, вдалося визначити, що відео, швидше за все, було знято на заході Луганська.

Далі на нічному відео найманці “Вагнера” проїжджають повз модифікованого бронеавтомобіля “Постріл” – такі машини використовуються тільки російськими прикордонними військами. Конкретно ця машина має номер 211. Цікаво, що ця машина була неодноразово сфотографована в Україні під час боїв за Дебальцеве. І той же “Постріл” з номером 211 видно знову на іншому уривку.

Найлегше виявилось зафіксувати проїзд колони через Краснодон: на одному з уривком чітко видно стелу з назвою міста.

Ближче до кінця відео найманці “Вагнера” прибувають на місце, де знаходиться велика кількість важкої техніки, в тому числі великовагові вантажівки “КамАЗ” і тягачі “МТ-ЛБ” з встановленими на них зенітками.

В останніх кадрах відео найманці “Вагнера” відображені в бою, де їх підтримують “Постріли” з колони під номерами 221, 223 і 232, причому номер останнього замазаний. Згідно користувачеві Твіттера @nvr_cry_wolf, кадри бою зняті у поле на північ від Дебальцева. Euromaidan Press підтвердили геолокацію, порівнявши розташування лінії електропередачі і форму лісистої області.
Translate »