За що офіцер 53-ї ЗРБр ЗС РФ отримав Георгіївський хрест IV ступеню: за рейс MH17 чи за українські СУ-25 та АН-26?


Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm під час проведення OSINT-розслідування участі російських військовослужбовців у війні на Донбасі зафіксувала цікаві зміни в соціальному профілі офіцера 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ старшого лейтенанта Костянтина Мішкіна. Ця інформація може прояснити трагічні події – катастрофу рейсу MH17 в районі міста Торез, окупованого об’єднаними російсько-сепаратистськими силами (ОРСС) – і стати ще одним питанням на допитах військових злочинців ЗС РФ на майбутньому міжнародному трибуналі.

Встановлено дані:
старший лейтенант Костянтин Мішкін, дата народження 13 червня 1988 року, місце проживання – місто Курськ (Курська область, РФ).

Костянтин має (мав) автомобіль з реєстраційним номером М886РТ46 (46 — код регіону – Курська область).

У 2006 році Костянтин Мішкін вступив до військового вишу, закінчив його у 2011 році.


На його фотографіях в соціальній мережі ми виявили нагороду – Георгіївський хрест 4-го ступеню. Це досить вагома військова нагорода Російської Федерації, якою нагороджують тільки поступово – від нижчого ступеню до вищого.

Цікаво, що на випускних фотографіях нагороди немає. Але вона з’являється на весільних фотографіях. Весілля офіцера відбулося 10 жовтня 2015 року. Очевидно, що нагороду він отримав в період 2011 — 2015 роки.


Довідка про нагородження Георгіївським хрестом:

Георгіївським хрестом нагороджуються військовослужбовці з числа солдатів, матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів, молодших офіцерів за:

— подвиги й відзнаки в боях за захист вітчизни при нападі зовнішнього ворога, що є зразком хоробрості, самозречення й військової майстерності.
— подвиги й відзнаки в бойових діях на території інших держав під час підтримки чи відновлення міжнародного миру й безпеки, що є зразком хоробрості, самозречення й військової майстерності.

Нагороджують тільки послідовно – від нижчого ступеню до вищого.

Виникає запитання: за які подвиги й відзнаки, захищаючи вітчизну чи воюючи на території інших держав, міг отримати нагороду офіцер 53-ї ЗРБр ЗС РФ в період 2011 — 2015? За знищений український військовий літак чи за збитий Boeing 777 рейсу MH17?

посилання на архіви з фотографіями й сторінкою в соц.мережі об’єкта дослідження
https://archive.is/FHtlw
https://archive.is/PwDjK
https://archive.is/3ZpFP
https://archive.is/LEIlk
https://archive.is/F8Gdv
https://archive.is/THhmw
https://archive.is/sIyR7

Примітка редакції:
Це розслідування ще 4 січня 2016 р. було опубліковане на персональній сторінці у Фейсбук OSINT-експерта Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайла Кузнецова з метою перевірити реакцію російської контррозвідки. Хоч матеріал не виставляли на широкий загал, уже через кілька годин ми спостерігали дії з оперативного зачищення й видалення профілю цього військовослужбовця із соціальної мережі, а потім відновлення профілю вже з підчищеними фото. Фотографії з нагородами видалили, що може бути непрямим підтвердженням гіпотези про участь цього військовослужбовця в спеціальній операції на Донбасі.

Після публікації до волонтерів InformNapalm звернулися співробітники журналістської групи Bellingcat з проханням видалити зібрану нами інформацію, мотивуючи свою вимогу підготовкою власного звіту про MH17. З огляду на те, що докази про факт нагородження російського офіцера лишилися тільки в наших архівах, а ФСБ РФ уже вжило заходів й швидко зачистило фотографії, опубліковані в соціальній мережі Костянтина Мішкіна, то видаляти інформацію й ховати публікацію від суспільства не мало сенсу. Ми представляємо зібрану інформацію для подальшого вивчення й поширення в засобах масової інформації для виявлення додаткових ознак військових злочинів ЗС РФ на Донбасі. Своїми панічними діями російські спецслужби дали додаткові факти для аналізу й вкотре підтвердили правило, що на злодії шапка горить. Підпалюючи “шапки” російських військовослужбовців, InformNapalm сповідує принцип невідворотності правосуддя.

Виконавців і замовників військових злочинів треба знати в лице і будь-яке засекречування їхніх дій (затушовування їхніх облич, анонімізація їхніх даних у звітах під приводом “таємниці слідства”) – це розширення поля для маневру російської сторони. За час війни на Донбасі загинули тисячі людей, у катастрофі рейсу MH17 загинуло ще 298 чоловік. В пам’ять про всіх безневинно вбитих треба продовжувати діяти оперативно, крок за кроком виводячи на чисту воду кожного офіцера, винного в злочинах проти людяності. Правосуддя — це не запилений мішок для непублічних кримінальних справ, адже завжди знайдуться охочі за певну суму викреслити себе з чорних списків. Правосуддя — це публічна демонстрація інформації, доступної світовій спільноті, яка повинна об’єднати свої зусилля для безкомпромісної боротьби з агресором і покарання винних за злочини проти всіх норм права і моралі.

Посилання на статтю: https://informnapalm.org/ua/za-shho-ofitser-53-yi-zrbr-zs-rf-otrymav-georgiyivskyj-hrest-iv-stupenyu-za-rejs-mh17-chy-za-ukrayinski-su-25-ta-26/

Translate »