“Наказали дістати вбитого бійця ЗСУ і лягти з ним поруч – для розстрілу” – розповідь про знущання бойовиків

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.


Військовослужбовець Збройних сил України Олександр Л. був у полоні бойовиків ДНР 1083 доби.

За його словами, у лютому 2015 року потрапив у засідку біля села Логвинова Донецької області. Свідчення про катування терористів ДНР оприлюднив “Миротворець”.

“Дорога була перекрита ящиками від боєкомплекту. Біля ящиків встановлені протитанкові міни. Можливості розвернути авто і поїхати назад не було. Автомобіль зупинився, нас почали обстрілювати. Отримав осколкове поранення пальця на правій руці і кульове поранення правої руки. Евакуювавшись з машини, проповз якнайдалі від неї. Ведення вогню зупинили. Хтось стукнув мене по касці і сказав: “Не рухайся, інакше вб’ємо!” – згадує Олександр.

Терористи відібрали у військового зброю, документи, каску, бронежилет, порізали шеврони.

“Наказали дістати убитого бійця ЗСУ з обстріляного і перевернутого КамАЗа і покласти його в ямку від розриву міномета. Після чого наказали лягти з ним поруч – для розстрілу. Терористи вистрілили з автомата над головою і розсміялися”, – каже боєць.

За його словами, приблизно через півгодини за ними приїхав “УРАЛ”.

“Коли підходили до авто, до нас підійшла цивільна особа похилого віку. Бойовики ДНР вигукнули: “Дедуль – це ті піндоси, які по тобі стріляють!” Старий схопив палицю, схожу на держак від лопати, і почав бити мене по голові, доки не зламав палицю. Залазячи в машину, отримав багато ударів прикладом по спині і ногах. У машині лежав на підлозі”, – додав він.

Військових привезли в якесь село, де перевантажили в багажник іншого автомобіля і наділи наручники.

“Привезли в колишнє відділення “Нової пошти” на вулиці Травневій, де знаходився підрозділ російських терористів “Донські козаки”. Нас побили і допитали. Коли приїхав старший групи бойовиків з позивним Опер, вже було відомо, що один з українських військовослужбовців має орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. За вказівкою Опера, його і ще кількох поранених бійців розстріляли”, – розповів Олександр.

Екс-заручник додав, що його допитував Опер у присутності 10 осіб.

“Потім нас змусили дати інтерв’ю журналістам телеканалу Livenews. Журналісти видали нам текст про те, що підрозділи ЗСУ не сформовані. Нібито підрозділи ЗСУ відкривають вогонь по тих військовослужбовцях, які намагаються відступати. Після розмови з журналістами нас закрили в підвалі. Постійно знущалися і били бойовики ДНР з позивними Чека, Щука, Мільйонер, Тесак, комендант Боцман”, – згадує військовий.

Translate »