Російський військовий, зафіксований на Донбасі, почав нове життя і знову розкрив розвіддані

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Кадровий російський військовий 34-ї гірської бригади ЗС РФ Арман Габасов, який раніше був зафіксований InformNapalm через соціальні мережі і викритий як учасник збройної агресії проти України на Донбасі, знову потрапив в об’єктив дослідників. Він спочатку видалив свій профіль, потім витримав паузу, перевівся у іншу військову частину і вирішив, що почав життя “з чистого листа”. Створив новий профіль, через який несвідомо розкрив нове місце служби та свою геолокацію в Ростовській області (населений пункт Персіановський, місце дислокації новосформованої 150-ї мотострілецької дивізії (МСД) 8-ї армії Південного військового округу РФ). Ця новосформована дивізія також є оперативним резервом 1-го та 2-го армійських корпусів на Донбасі, що входить до першого ешелону російських окупаційних військ. Архіви та докази публікуємо нижче.

Російського військовослужбовця, прикомандированого до НЗФ «Прізрак» Армана Габасова було викрито наприкінці вересня 2017 року. Звісно, він був змушений зачистити сторінку (було – https://archive.is/F7Icf, стало https://archive.is/e3RS2). Але в листопаді 2017 року Габасов завів новий профіль, у якому почав вперемішку постити фотографії, які пов’язують його з російською армією і розкривають його життя в якості бойовика, що воював на Донбасі. Дивимося новий профіль https://archive.is/tmoYo і альбом https://archive.is/pVGRX.

Судячи зі свіжих даних, зокрема з фотографій з геолокацією в Ростовській області (Персіановський, місце дислокації 150-ї МСД) і нового шеврону (68-го танкового полку 150-ї МСД) – https://archive.is/NPBIC, Габасов перевівся в нещодавно сформовану 150-у мотострілецьку дивізію 8-ї армії Південного ВО, яка є оперативним резервом 1-го та 2-го Армійських корпусів окупаційних військ Росії на Донбасі.

В новому профілі він також розмістив раніше не опубліковані знімки з Донбасу. https://archive.is/2qRSk і https://archive.is/bv5Ud
Узагальнену інформацію про 150-ту МСД ми публікували 15 серпня 2017 року: “150-а дивізія XXI століття ЗС РФ. Міфи і реальність”.

Ви вважаєте поведінку військовика дивною і що “блискавка не влучає двічі в одне місце”?, – у справі з солдатами та офіцерами ЗС РФ це статистика. Досвід OSINT-досліджень вказує нам, що психологічна залежність від соціальних мереж стає для російських військовиків сильнішою за будь-які інструктажі та заборони. Спрага за лайками від друзів та коментами від знайомих, за публічним схваленням співвітчизників – сильніша ніж накази командирів. Все, що потрібно для того, щоб спіймати російських військових на Донбасі у фокус досліджень – це знання російської мови, витримка завзятого рибалки і вміння вести моніторинг соцмереж. При цьому дуже часто “випалені” у розслідуваннях InformNapalm фігуранти спочатку видаляють свої профілі, а потім знову повертаються в мережу, відновлюють старий профіль або створюють інший.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »