Розсекречено двох генералів Путіна на Донбасі, один з них створив “армійські корпуси” бойовиків

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Контррозвідка СБУ встановила особи двох російських військових, які допомагали у розвитку окупаційних військ на Донбасі за зразком ЗС РФ.

Ілюстрація REUTERS

Убитий у Сирії російський генерал Валерій Асапов був не єдиним високопоставленим військовим Росії, який брав участь у війні на території Луганської і Донецької областей. Контррозвідка СБУ встановила особи ще двох російських генералів, які одночасно з Асаповим незаконно перебували на території України, передає ТСН. Йдеться про уродженця Донецької області – генерал-лейтенанта ЗС РФ Михайла Теплинського, якого можна вважати творцем так званих армійських корпусів проросійських бойовиків, а також про генерал-майора ЗС РФ Валерія Шарагова. За даними контррозвідки, саме Теплинський у період з серпня 2015 року до серпня 2016 року був командиром і Асапова, й Шарагова.
ТСН

Життєві шляхи Асапова, Шарагова і Теплинського об’єднала агресія Росії проти України. Після “ратних справ” на Донбасі з формування неорганізованих бойовиків в регулярні армійські структури, вони отримали підвищення у лавах Збройних сил Росії. Їм довірили виконання нових завдань, а їх змінили інші генерали.
Слід зазначити, що персони цих російських генералів важливі для глибинного розуміння підходу Кремля в питаннях ведення військових дій проти України.
До 2015 року Теплинський був командувачем 36-ї армії Східного військового округу ЗС РФ в Улан-Уде, Бурятія, особовий склад якої неодноразово фіксувався на території України.
А вже в травні 2015-го був призначений на посаду начальника штабу 12-го командування резерву (в цьому ж році перейменований на “Центр територіальних військ”) Південного військового округу ЗС РФ. Зазначена структура була створена для безпосереднього керівництва російськими окупаційними військами на Сході України (так званим 1-м і 2-м армійським корпусом). Діяв під позивним “В’юга”. За інформацією контррозвідки СБУ, призначення Теплинського на цю посаду було значною мірою обумовлено його репутацією жорсткого командира, здатного навести порядок й виконати наказ будь-якою ціною. Він завжди їздив із серйозною охороною. Бойовики дуже боялися його. Російські офіцери навіть ховалися, бо Теплинський карав за найменшу провину – знижував у званнях, оголошував догани. “Його приїзд прирівнювався до Армагеддону. Тому, можна говорити, що Теплинський зробив вагомий внесок у розвиток Росією щодо боєздатних окупаційних військ за зразком ЗС РФ”, – стверджують українські контррозвідники. У свою чергу, Шарагов із серпня 2015 року став заступником командувача-начальником розташованого в окупованому Донецьку штабу так званого 1-го армійського корпусу “Центру територіальних військ” Південного військового округу. Цю посаду він отримав за протекцією свого колишнього командира – генерал-лейтенанта Теплинського, який з травня 2015 року безпосередньо керує всіма російськими окупаційними військами на Донбасі. На Донбасі Шарагов був відомий під позивним “Мускат”. Обіймав цю посаду протягом року – до серпня 2016-го.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »