Луценко: ГПУ розслідує 600 випадків катувань на Донбасі

Вибачте цей текст доступний тільки в “російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Юрій Луценко (в центрі) на засіданні парламентського комітету Асоціації між Україною і ЄС, яке відбувається у Дніпрі

Генеральна прокуратура України розслідує 600 випадків катувань на Донбасі, повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

«У нас є 600 фактів катувань – знімання шкіри, скальпу, кастрування, заливання свинцю в горло, розчленування, розпинання на хресті, посилання пішки на мінні поля, якими займаються російсько-терористичні війська. 600 осіб», – сказав він на засіданні парламентського комітету Асоціації між Україною і ЄС, яке відбувається у Дніпрі.

Він також нагадав, що через воєнні злочини на Донбасі ГПУ оголосила про підозру міністру оборони Росії і ще двом десяткам російських військових високопосадовців.

«Прокуратура одночасно воює на всіх фронтах – на фронтах війни на Донбасі, бо, як ви розумієте, тисячі вбитих, в тому числі цивільних, означають тисячі кримінальних проваджень. Оцінити факти воєнних злочинів Росії – також це наша задача, і ми оголосили про підозру міністру оборони Російської Федерації і 20-м генералам та адміралам російської армії, котрі звинувачуються в злочинах проти людяності та інших воєнних злочинах», – сказав Луценко.

Підтвереджень даних про 600 випадків катувань з інших джерел наразі немає.

Конфлікт на Донбасі триває від квітня 2014 року. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на Донбасі, проте Москванеодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті. Росіяж визнає лише присутність російських «добровольців» на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »