Розсекречено двох генералів Путіна на Донбасі, один з них створив «армійські корпуси» бойовиків

Контррозвідка СБУ встановила особи двох російських військових, які допомагали у розвитку окупаційних військ на Донбасі за зразком ЗС РФ.

Ілюстрація REUTERS

Убитий у Сирії російський генерал Валерій Асапов був не єдиним високопоставленим військовим Росії, який брав участь у війні на території Луганської і Донецької областей. Контррозвідка СБУ встановила особи ще двох російських генералів, які одночасно з Асаповим незаконно перебували на території України, передає ТСН. Йдеться про уродженця Донецької області — генерал-лейтенанта ЗС РФ Михайла Теплинського, якого можна вважати творцем так званих армійських корпусів проросійських бойовиків, а також про генерал-майора ЗС РФ Валерія Шарагова. За даними контррозвідки, саме Теплинський у період з серпня 2015 року до серпня 2016 року був командиром і Асапова, й Шарагова.
ТСН

Життєві шляхи Асапова, Шарагова і Теплинського об’єднала агресія Росії проти України. Після «ратних справ» на Донбасі з формування неорганізованих бойовиків в регулярні армійські структури, вони отримали підвищення у лавах Збройних сил Росії. Їм довірили виконання нових завдань, а їх змінили інші генерали.
Слід зазначити, що персони цих російських генералів важливі для глибинного розуміння підходу Кремля в питаннях ведення військових дій проти України.
До 2015 року Теплинський був командувачем 36-ї армії Східного військового округу ЗС РФ в Улан-Уде, Бурятія, особовий склад якої неодноразово фіксувався на території України.
А вже в травні 2015-го був призначений на посаду начальника штабу 12-го командування резерву (в цьому ж році перейменований на «Центр територіальних військ») Південного військового округу ЗС РФ. Зазначена структура була створена для безпосереднього керівництва російськими окупаційними військами на Сході України (так званим 1-м і 2-м армійським корпусом). Діяв під позивним «В’юга». За інформацією контррозвідки СБУ, призначення Теплинського на цю посаду було значною мірою обумовлено його репутацією жорсткого командира, здатного навести порядок й виконати наказ будь-якою ціною. Він завжди їздив із серйозною охороною. Бойовики дуже боялися його. Російські офіцери навіть ховалися, бо Теплинський карав за найменшу провину — знижував у званнях, оголошував догани. «Його приїзд прирівнювався до Армагеддону. Тому, можна говорити, що Теплинський зробив вагомий внесок у розвиток Росією щодо боєздатних окупаційних військ за зразком ЗС РФ», — стверджують українські контррозвідники. У свою чергу, Шарагов із серпня 2015 року став заступником командувача-начальником розташованого в окупованому Донецьку штабу так званого 1-го армійського корпусу «Центру територіальних військ» Південного військового округу. Цю посаду він отримав за протекцією свого колишнього командира — генерал-лейтенанта Теплинського, який з травня 2015 року безпосередньо керує всіма російськими окупаційними військами на Донбасі. На Донбасі Шарагов був відомий під позивним «Мускат». Обіймав цю посаду протягом року – до серпня 2016-го.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Translate »