В зоні бойових дій на Донбасі неподалік позицій українських військ знайшли російський БПЛА, який належав ФСБ Російської Федерації.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Про це, перебуваючи у Донецькій області, 8 березня 2021 року повідомив український журналіст Олександр Махов на своїй сторінці  Facebook (посилання на пост: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4327249193971822&id=100000603522570), як доказ виклав відповідні фото.

Як зазначив журналіст, російський БПЛА вийшов з ладу та впав внаслідок технічної несправності батареї живлення. Окремі деталі безпілотника були марковані позначкою ФСБ РФ із серійним номером.

За інформацією з публікації журналіста – це модель російського БПЛА Zala 421-08, однак по певних візуальних особливостях можна припустити, що це інша модифікація російського розвідувального безпілотника, а саме – “Гранат-1”.

У відкритих джерелах можна знайти інформацію, що ФСБ РФ для своїх завдань використовує і БПЛА “Гранат-1” і БПЛА Zala 421-08. Ці моделі досить легко сплутати візуально. Наприклад, в листопаді минулого року в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі було збито російський військовий БПЛА, офіційні джерела повідомили тоді, що це був “Гранат-1”, але при більш детальному аналізі фотографій волонтери OSINT-розслідувачі пізніше ідентифікували збиту модель як ZALA 421-08.

Цікаво, що 8 липня 2020 на Донбасі було зафіксовано новітній російський багатоцільовий бронеавтомобіль «Тигр» з комплексу МК-БЛА-01, який призначений для здійснення контролю над обстановкою і ведення повітряної розвідки. У заброньованому просторі салону автомобіля, також, встановлені спеціальні контейнери для транспортування БПЛА двох російських модифікацій: «Стрекоза» (тип Zala 421-08) та «Ластівка» (тип Zala 421-04М).

Проте, крім візуальної відмінності, на користь версії, що ідентифікує знайдений БПЛА як “Гранат-1” можна навести також аналогічний випадок, що трапився 2 квітня 2017 року в районі Світлодарського виступу. Тоді українські військові також знайшли російський БПЛА “Гранат-1” маркуванням ФСБ РФ. Ось відповідне архівне відео: https://youtu.be/StJ9OI46sM4.

Translate »