За що офіцер 53-ї ЗРБр ЗС РФ отримав Георгіївський хрест IV ступеню: за рейс MH17 чи за українські СУ-25 та АН-26?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.


Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm під час проведення OSINT-розслідування участі російських військовослужбовців у війні на Донбасі зафіксувала цікаві зміни в соціальному профілі офіцера 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ старшого лейтенанта Костянтина Мішкіна. Ця інформація може прояснити трагічні події – катастрофу рейсу MH17 в районі міста Торез, окупованого об’єднаними російсько-сепаратистськими силами (ОРСС) – і стати ще одним питанням на допитах військових злочинців ЗС РФ на майбутньому міжнародному трибуналі.

Встановлено дані:
старший лейтенант Костянтин Мішкін, дата народження 13 червня 1988 року, місце проживання – місто Курськ (Курська область, РФ).

Костянтин має (мав) автомобіль з реєстраційним номером М886РТ46 (46 — код регіону – Курська область).

У 2006 році Костянтин Мішкін вступив до військового вишу, закінчив його у 2011 році.


На його фотографіях в соціальній мережі ми виявили нагороду – Георгіївський хрест 4-го ступеню. Це досить вагома військова нагорода Російської Федерації, якою нагороджують тільки поступово – від нижчого ступеню до вищого.

Цікаво, що на випускних фотографіях нагороди немає. Але вона з’являється на весільних фотографіях. Весілля офіцера відбулося 10 жовтня 2015 року. Очевидно, що нагороду він отримав в період 2011 — 2015 роки.


Довідка про нагородження Георгіївським хрестом:

Георгіївським хрестом нагороджуються військовослужбовці з числа солдатів, матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів, молодших офіцерів за:

— подвиги й відзнаки в боях за захист вітчизни при нападі зовнішнього ворога, що є зразком хоробрості, самозречення й військової майстерності.
— подвиги й відзнаки в бойових діях на території інших держав під час підтримки чи відновлення міжнародного миру й безпеки, що є зразком хоробрості, самозречення й військової майстерності.

Нагороджують тільки послідовно – від нижчого ступеню до вищого.

Виникає запитання: за які подвиги й відзнаки, захищаючи вітчизну чи воюючи на території інших держав, міг отримати нагороду офіцер 53-ї ЗРБр ЗС РФ в період 2011 — 2015? За знищений український військовий літак чи за збитий Boeing 777 рейсу MH17?

посилання на архіви з фотографіями й сторінкою в соц.мережі об’єкта дослідження
https://archive.is/FHtlw
https://archive.is/PwDjK
https://archive.is/3ZpFP
https://archive.is/LEIlk
https://archive.is/F8Gdv
https://archive.is/THhmw
https://archive.is/sIyR7

Примітка редакції:
Це розслідування ще 4 січня 2016 р. було опубліковане на персональній сторінці у Фейсбук OSINT-експерта Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайла Кузнецова з метою перевірити реакцію російської контррозвідки. Хоч матеріал не виставляли на широкий загал, уже через кілька годин ми спостерігали дії з оперативного зачищення й видалення профілю цього військовослужбовця із соціальної мережі, а потім відновлення профілю вже з підчищеними фото. Фотографії з нагородами видалили, що може бути непрямим підтвердженням гіпотези про участь цього військовослужбовця в спеціальній операції на Донбасі.

Після публікації до волонтерів InformNapalm звернулися співробітники журналістської групи Bellingcat з проханням видалити зібрану нами інформацію, мотивуючи свою вимогу підготовкою власного звіту про MH17. З огляду на те, що докази про факт нагородження російського офіцера лишилися тільки в наших архівах, а ФСБ РФ уже вжило заходів й швидко зачистило фотографії, опубліковані в соціальній мережі Костянтина Мішкіна, то видаляти інформацію й ховати публікацію від суспільства не мало сенсу. Ми представляємо зібрану інформацію для подальшого вивчення й поширення в засобах масової інформації для виявлення додаткових ознак військових злочинів ЗС РФ на Донбасі. Своїми панічними діями російські спецслужби дали додаткові факти для аналізу й вкотре підтвердили правило, що на злодії шапка горить. Підпалюючи “шапки” російських військовослужбовців, InformNapalm сповідує принцип невідворотності правосуддя.

Виконавців і замовників військових злочинів треба знати в лице і будь-яке засекречування їхніх дій (затушовування їхніх облич, анонімізація їхніх даних у звітах під приводом “таємниці слідства”) – це розширення поля для маневру російської сторони. За час війни на Донбасі загинули тисячі людей, у катастрофі рейсу MH17 загинуло ще 298 чоловік. В пам’ять про всіх безневинно вбитих треба продовжувати діяти оперативно, крок за кроком виводячи на чисту воду кожного офіцера, винного в злочинах проти людяності. Правосуддя — це не запилений мішок для непублічних кримінальних справ, адже завжди знайдуться охочі за певну суму викреслити себе з чорних списків. Правосуддя — це публічна демонстрація інформації, доступної світовій спільноті, яка повинна об’єднати свої зусилля для безкомпромісної боротьби з агресором і покарання винних за злочини проти всіх норм права і моралі.

Посилання на статтю: https://informnapalm.org/ua/za-shho-ofitser-53-yi-zrbr-zs-rf-otrymav-georgiyivskyj-hrest-iv-stupenyu-za-rejs-mh17-chy-za-ukrayinski-su-25-ta-26/

Translate »